DOĞANAY: “Ülkemizi tarihine yakışır şekilde büyütmeye, Güçlendirmeye devam ediyoruz”

AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı. Doğanay, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşlarını rahmetle andığı mesajında “Bu can, bu bedende oldukça da onurlu mücadelemize devam edeceğiz” dedi.

DOĞANAY: “Ülkemizi tarihine yakışır şekilde büyütmeye,  Güçlendirmeye devam ediyoruz”

HABER: Semih BAYKAL
Benzeri görülmemiş bir destanlık örneği olan 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 101’inci yıl dönümü dolayısıyla AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, bir kutlama mesajı yayımladı.  Doğanay, yayımladığı mesajında, Çanakkale’de dönemin en güçlü donanmalarına karşı iman gücü ve vatan sevgisiyle mücadele edilmesinin, zaferi beraberinde getirdiğini belirterek, “Çanakkale geçilmez dedirten ecdadımızdan miras aldığımız vatan sevgisi, bizlere emanet edilmiş olan bu aziz vatanı, günümüzde de gelecekte de aynı şuurla sahip çıkılacağının güvencesidir. Kadim medeniyetimizden ilham ve kuvvet alan bizler, milletçe hep birlikte ülkemizin muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarma gayretini sürdüreceğiz. Tarihin yazdığı en kanlı ve çetin muharebelerden olan bu savaşlarda, 250 binden fazla askerimizin şehit olmuş, sadece Bolu ilimizden bin 405 askerimiz vatan uğruna gözünü kırpmadan canını feda etmiştir. İşte 101 yıl önce bu topraklarda şehit düşen, aziz atalarımız bize şehadetleriyle aslında geleceğimizin, istikbalini de ortaya koydular” dedi.


“ONURLU MÜCADELEMİZE DEVAM EDECEĞİZ”
Doğanay, son olarak şu ifadeleri kullandı:  “Atalarımızın kahramanlıklarından aldığımız ilhamla, bugün liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu öncülüğündeki AK Parti kadroları olarak, bizlerde ülkemizi tarihine, yakışır şekilde büyütmeye, güçlendirmeye ve yüceltmeye devam ediyoruz. Bu can, bu bedende oldukça da onurlu mücadelemize devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve tüm aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, milletimizin gururu olan Çanakkale Deniz Zaferi’mizin 101. yıl dönümünü kutluyorum.”

 

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2016, 18:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128