DOĞANAY ve ONUR’dan onurlu bir davranış

AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, atama kararı dolayısıyla tebrik için kendisine gönderilen çiçekleri dün satışa çıkartıldı. İşadamı Abdullah Onur tarafından 5 bin TL’ye satın alınan çiçeklerin bedeli Başkan Doğanay’ın isteği üzerine engelli çocukların eğitimleri için 2 eğitim kurumuna bağışladı.

DOĞANAY ve ONUR’dan onurlu bir davranış
Haber: Semih BAYKAL

AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, tebrik için kendisine gönderilen çiçeklerden elde ettiği 5 bin lirayı engelli çocukların eğitimleri için bağışladı. AK Parti Genel Merkezi tarafından 15 gün önce Bolu İl Başkanlığına atanan Doğanay, önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza atarak, il başkanlığına tebrik için gönderilen orkide, antoryum ve barış çiçeği gibi farklı cinsteki 100 adet saksı çiçeğini engelli çocukların eğitimlerine destek olmak üzere satışa çıkartı.  Anlamlı proje, kısa sürede büyük destek gördü ve çiçeklerin tamamı Bolulu iş adamı Abdullah Onur tarafından 5 bin liraya satın aldı.

Satıştan elde ettiği gelirin tamamını Dağkent Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) ile Semiha Şakir Spastik Çocuklar Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne bağışladı. İl Başkanı Nurettin Doğanay, beraberindeki 2 eğitim merkezi yetkilisi ve şirket temsilcisi ile 13.00’de basının karşısına geçerek, işadamı Abdullah Onurlu’ya teşekkür etti. Atama sonrası çok sayıda çiçek gönderildiğinden bahseden Doğanay, “Gelen çiçeklerin sayısı fazla olunca ‘toplum yararına nasıl değerlendiririz’ diye il yönetim kurulu üyelerimizle düşündük ve sonrasında bu şekilde değerlendirmek istedik. Ticaret ve Sanayi Odası’ndan iş adamlarımızdan listesini alarak, listenin ilk sırasındaki Abdullah Onurlu ile irtibata geçtik. Durumu anlattığımızda kendisi çiçeklerden ne kadar gelir elde etmeyi düşündüğümüzü sordu. Bizlerde 3 bin lira gibi bir hedefimiz olduğunu ifade edince ‘tamamını 5 bin lira ödeyerek alıyorum’ dedi. Bu hassasiyetlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

DOĞANAY: “DİKKAT ÇEKMEK VE DUYARLILIK OLUŞTURMAK İSTEDİK”

 “Asıl amacımız çiçek satmak, ya da gündeme gelmek değil” diyen Doğanay, “Her iki okulumuzu da dönem dönem ziyaret ediyorum. Oradaki tabloyu gördükten sonra bu konuya dikkat çekmek ve insanlarda duyarlılık oluşturmak adına böyle bir karar aldık. Şirket yetkililerimize bir kez daha teşekkür ediyoruz. Elde ettiğimiz parayı, birazdan 2 okulumuza eşit oranda teslim edeceğiz” ifadelerini kullandı.

ZİÇEV VAKFI: “İYİ Kİ VARSINIZ”

Doğanay’ın ardından duygularını paylaşan iki eğitim kurumu yetkilileri de AK Partili siyasetçiye anlamlı davranışından dolayı teşekkür etti. ZİÇEV Başkanı Züriye Doğanuz, yaptığı açıklama ile “Bu para emin ellere gidecektir, çocuklarımız ve aileleri mutlu olacaklardır. Bu anlamlı davranışınızdan dolayı teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız” dedi.  Doğanay’ı tebrik eden Semiha Şakir Spastik Çocuklar Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Faruk Kaçmaz’da, Bolu halkını engelliler hakkında daha fazla duyarlı olma davet etti.

ŞİRKET YETKİLİSİ: “YARDIMIN NEREYE GİDECEĞİNİ ÇOK İYİ BİLİYORUZ”

5 bin lira ödeyerek çiçekleri satın alan şirketin yetkilisi Hasan Yavuz ise “Değerli il başkanımıza teşekkür ediyoruz. Böyle bir teklif geldiğinde bizde onurlandık. Yapılan yardımın nereye gideceğini çok iyi biliyoruz. Bu konuda okul yöneticilerimize güvenimiz tamdır” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2015, 18:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
bolulu
bolulu - 5 yıl Önce

birlik ve bareberlik ile güzel hayırlara vesile olmus ,allah kabul etsın

SIRADAKİ HABER