Doğanay’dan, Engellilere çağrı

AK Parti Bolu Teşkilatları olarak 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için hazırlıkları sürdürdüklerini belirten AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, bu seçimlerde ilk defa uygulanacak olan Seyyar Sandık hakkında açıklamalarda bulundu.

Doğanay’dan, Engellilere çağrı

Haber : gönül OLUTÜRK

Engelliler için seyyar sandık uygulamasının bu seçimde ilk kez hayata geçirileceğini belirten Doğanay, engelli ve yatağa bağımlı hastalar için demokratik haklarını kullanmaları için önemli bir yenilik olan seyyar sandık uygulamasından yararlanmak isteyenlerin Muhtarlıklara başvurması çağrısında bulundu.

AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay; "24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde Seyyar Sandık uygulaması olacaktır.  Hastalığı veya engeli sebebiyle yatağa bağımlı olan seçmenlerin bir yakını tarafından engelli beyan formu ile İl veya İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’na gönderilmek üzere muhtarlığa başvurmaları gerekmektedir. Başvurular  02 Mayıs 2018  tarihinde başlayacak 12 Mayıs 2018 tarihinde son bulacaktır. Başvurusu kabul edilen engelli seçmenler, sandıkların kendilerine getirilmesi suretiyle bulundukları yerde oy kullanabilecek" dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2018, 11:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ak partili
Ak partili - 2 yıl Önce

bolu'nun dikkatine, adalet her yere tezgah açmak için, metin koltuğunu korumak için, adil başkan otelini kurtarmak için, feridun hoca rektör olmak için, ekrem başkanın yüzünü görmemek için, arzu başkan vekil olmak için aday oldular!

Ak Partili
Ak Partili - 2 yıl Önce

i̇smail'i unutmayayım, işlerini düzeltmek, eşinin belediyedeki yerini korumak için aday oldular

SIRADAKİ HABER