DOĞANAY’dan KILIÇDAROĞLU’na suç duyurusu

AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesi ile bireysel olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

DOĞANAY’dan KILIÇDAROĞLU’na suç duyurusu

Doğanay, Recep Tayyip Erdoğan’ın halkın oyları ile seçilmiş bir Cumhurbaşkanı olduğunu belirterek “Cumhurbaşkanlığı makamına, aynı zamanda Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a yapmış olduğunuz hakaret Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan vatandaşların tamamına yapılmış bir hakarettir”

Bolu Adliyesi’ne gelerek suç duyurusu dilekçesiniBaşsavcı Mehmet Yurtseven’e teslim eden AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay adliye çıkışı basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Doğanay, halkın oyları ile seçilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik kullanılan ifadelerin,Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak kendisini rahatsız ettiğini vebu nedenle CHP Lideri Kılıçdaroğlu hakkında bireysel suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.Siyaset yapmanın ahlaklı insanların işi olduğu kaydeden Doğanay, “Siyaseti ahlak zemininde yapmak zorundayız.  7 defa seçim kaybetmiş olabilirsiniz.Bu kaybettiğiniz seçimleri kendi tabanınıza anlatmak adına çeşitli hakaretlerde bulunarak girdiğiniz kongrelerde tabanınıza söyleyecek hiçbir şeyiniz olmadığı için halkın iradesi ile seçilen bir Cumhurbaşkanına hakaret ederek bu süreci geçiştirmek isteyebilirsiniz.  Ancak ‘Edep yahu’ diye bir söz vardır. Hakaret ettiğiniz kişi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bu milletin yüzde 52 desteği ile Cumhuriyet tarihinde ilk defa cumhurbaşkanı seçilen bir kişidir. Dolayısıyla sizin cumhurbaşkanlığı makamına, aynı zamanda Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a yapmış olduğunuz hakaret Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan vatandaşların tamamına yapılmış bir hakarettir” dedi.

“EĞER ‘DİKTATÖR’ ARIYORSA DİKTATÖRLERİN HEPSİ ORADA MEVCUTTUR”

Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan için kullandığı ‘diktatör bozuntusu olan adam’ ifadelerin kabul edilemez olduğunu belirten AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay,  artık sürecin adli makamların takibinde olduğunu belirterek, “Söz konusu diktatörlük ise CHP Genel Başkanı ilk önce kendi partisinin geçmişi ile yüzleşmek zorundadır. Eğer ‘diktatör’ arıyorsa diktatörlerin hepsi orada mevcuttur.  Dolayısıyla ben Nurettin Doğanay olarak vatandaşlık görevimi yapmak üzere buradayım. Süreç artık adli makamların takip edeceği bir süreçtir” şeklinde konuştu. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2016, 16:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124