Doğanay’dan Özcan’a çok sert yanıt “Demokrasiyi ağzına alacak en son kişi sensin!

Ak Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan’a yönelik açtı ağzını yumdu gözünü. Doğanay, Özcan’a yönelik; “Demokrasiyi ağzına alacak en son kişi sensin” diye cevap verdi.

Doğanay’dan Özcan’a çok sert yanıt “Demokrasiyi ağzına alacak en son kişi sensin!
HABER: KASIM ŞAHİN
15 Temmuz'da milletin demokrasiye sahip çıkmak için tankların önüne yatarken, kurşunlara karşı dururken CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan'ın evinde çayını içip, pastasını yediğini söyleyen AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay; " Bolu Halkını temsil etmesi gereken sen, bir kere dahi o meydana gelmeyeceksin.  Demokrasiye sahip çıkmayacaksın. Evinde oturup çayını içip, pastanı yiyeceksin. Ondan sonra da unutulmuşluğun vermiş olduğu ezikle beraber Cumhuriyetimizin kuruluşunun 93'ncü yılında meydana çıkıp biz demokrasiye sahip çıkıyoruz diyeceksin. Hadi oradan derler adama! İnsanlar ve adamlar köprüden geçerlerken belli olur. Zor zamanda belli olur. Bu millet tankların altına yatarken, bu millet kurşuna karşı dururken, bu millet yanında yürüdüğü arkadaşı kurşunu yiyip yere düşmesine rağmen yoluna devam ederken sen evinde çay içiyordun. Onun için demokrasiyi ağzına alacak en son kişi de sensin" dedi.
AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, Cumhuriyet Bayramı kutlama programlarında yaptığı açıklamalar nedeniyle CHP Milletvekili Tanju Özcan'a eleştirilerde bulundu. Özcan'ın yaptığı açıklamalardan insan olarak kendisinin utandığını belirten Doğanay; "Son günlerde Bolu'da bir demokrasi şahini var, her yerde konuşuyor. Dün akşam bir fener alayı düzenlediler ve orada bir Milletvekiline yakışmayacak  ama kendisinden bekleneni yaptı. İnanın ben onun söylediklerini duyduğumda insan olarak utandım. Türkiye Cumhuriyetinin 93 yıllık tarihine baktığımızda, ülkemizde demokrasiye sahip çıkılması gereken en önemli anlarından birisi 15 Temmuz'dur. Bu millet; sağcısıyla, solcusuyla, MHP'lisiyle, CHP'lisiyle ki buradan CHP İl Başkanı Sayın Kazım Karsu'ya demokrasiye sahip çıkmak adına gösterdiği duruş için bir kere daha teşekkür etmek istiyorum, 15 Temmuz'da demokrasiye sahip çıktı. Ama Bolu Milletvekili olduğu iddiasında olan, Bolu Halkını temsil etmesi gerek sen bir kere dahi o meydana gelmeyeceksin. Demokrasiye sahip çıkmayacaksın. Evinde oturup çayını içip, pastanı yiyeceksin. Ondan sonra da unutulmuşluğun vermiş olduğu ezikle beraber Cumhuriyetimizin kuruluşunun 93'ncü yılında meydana çıkıp biz demokrasiye sahip çıkıyoruz diyeceksin. Hadi oradan derler adama! İnsanlar ve adamlar köprüden geçerlerken belli olur. Zor zamanda belli olur. Bu millet tankların altına yatarken, bu millet kurşuna karşı dururken, bu millet yanında yürüdüğü arkadaşı kurşunu yiyip yere düşmesine rağmen yoluna devam ederken sen evinde çay içiyordun. Onun için demokrasiyi ağzına alacak en son kişi de sensin" dedi.
Cumhuriyet Bayramı çelenk koyma törenine kendisinin ve AK Partili Bolu Milletvekillerinin katılmama nedenini de açıklayan AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, Tanju Özcan'ın Bolu'da yatarken, AK Parti Bolu Milletvekillerinin TBMM görevlisi olarak yurt dışında çalıştıklarını söyledi.
Siyaseti artık doğru insanların yapması gerektiğine de dikkat çeken Doğanay; "İl Yönetimi olarak biz Bosna'ya bir gezi düzenledik ve kendisi de bunu biliyor. Sonra Cumhuriyet Bayramı çelenk koyma töreninde kalkmış; AK Parti İl Başkanı nerede, AK Partili Milletvekilleri nerede diye yaygara yapıyor. Kardeşim AK Partili Milletvekilleri TBMM görevlisi olarak yurtdışında. Sen burada yatarken onlar orada çalışıyor. Onun için sen konuşma ve de konuşmayacaksın. Suskunluğumuz, yeri geldiği zaman her lafa cevap vermeyişimiz adamlığımızdandır, insanlığımızdandır. CHP kendi içinde İl Başkanı ve Milletvekiliyle kavga ederken ağzımızı açmadık. Aile içerisindeki kavgadır dedik ve tek bir kelime etmedik. Biz siyaset yapmasını bilmiyor muyduk? O gün söylenecek onlarca laf vardı. Siyaset adına biz bu sözleri söylemedik. Biz diyoruz ki siyasetin de artık bir ahlakı olsun. Siyaset artık doğru zemine otursun. Siyaseti de artık doğru insanlar yapsın. Siyaset; sadece insanlara şirin gözükmek için, koltuk kaygısı için konuşmuş olmak değildir. Bu ülkenin geleceği için, ülke için, millet için, gençlik için neler yapabilirizi düşünerekten siyaset yapmanın doğru olduğunu düşünüyorum. Gün artık siyaset yapma günü değildir. Gün devlet adamlığı yapma günü. Gün, birlik ve beraberlik günüdür" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2016, 17:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet
mehmet - 4 yıl Önce

sizler olmasanız dünya ne güzel olacak

mehmet
mehmet - 4 yıl Önce

sizler olmasanız dünya ne güzel olacak

ahmet
ahmet - 4 yıl Önce

cumhuriyet bayramında nerdeydin

demokrasi
demokrasi - 4 yıl Önce

senin vekillerin bayramda nerdeydi?

SIRADAKİ HABER

banner128