Doğayla bütünleşen güzellik

1992 yılında kurulan Bolu Güzel Sanatlar lisesi doğayla bütünleşen güzelliğiyle 22 yaşını kutlarken başarıyla dolu yıllarına bir yenisini eklemek için 40 öğretmeni, 97 resim öğrencisi ve 90 müzik öğrenciyle toplamda 187 öğrenciyle eğitim- öğretim hayatına devam ediyor.

 Doğayla bütünleşen güzellik

Haber: Semih BAYKAL

 

Bolu Güzel Sanatlar lisesi kuruluşu olan 1992 yılından bu yana yüzde 85 gibi büyük bir başarıyla eğitim- öğretim hayatına devam ediyor. Okul bu yıl da 40 öğretmeni, 97 resim öğrencisi ve 90 müzik öğrenciyle toplamda 187 öğrencisiyle başarılarına başarı katmak için tüm gücüyle çalışıyor. Okulun başarıları ise şöyle, okuldan mezun olan öğrencilerin tamamına yakını üniversiteye yerleşmiş ve üniversite eğitimini tamamlamış öğrenciler de öğretmen olarak Türkiye'nin çeşitli illerinde çalışmaktadır. Ayrıca bünyesinden 20'ye yakın akademisyen çıkaran okul gerçekten örnek bir konumdadır.

 

Okulla ilgili bilgiler veren eski okul Müdür vekili ve şimdiler de görsel sanatlar- resim öğretmeni olarak görev yapan Cemal Güney; " Okulun fiziki kapasitesi, eğitici kadrosu ve okul olarak seçilen alan sanat kurumları tespit edilen Dünya normlarına tamamen uymakta. Bolumuz da böyle bir değere sahip olmaktan son derece mutluyuz. Sanatsal aktiviteler açısından da bir hayli zengin olan okul sadece geçen yıl 70'in üzerinde etkinliğe imza atmıştır. Sanatçı öğretmen tiplemesine uygun seçilen kadro ise günceli yakalayarak sürekli bir çalışma içerisindelerdir" dedi.

5 RESİM 14 MÜZİK ÖĞRENCİSİ ALINACAK

Bu yıl yapılan TEOG yerleştirmelerinden dolayı kontenjanlarda açık olduğunu ve bu yüzden Kasım ayının son haftasında yapılacak yetenek sınavıyla 5 resim ve 14 müzik öğrencisinin alınacağını söyleyen Güney; " MEB tarafından bu yıl yapılan TEOg yerleştirmeleri sonucunda her okulda olduğu gibi bizim okulumuz da kontenjanlar dolmadı. Bu yüzde Kasım ayının son haftasında bir yetenek sınavı yapılacak. Böylece boş kalan kontenjanlarımıza 5 resim ve 14 müzik öğrencisi alacağız. Bu sınava yetenekli olduğuna inanan, bir şekilde ilk yapılan sınavları kaçırmış ya da haberi olmamış ve şu an için farklı liselere kayıt yaptırmış her öğrenci başvurabilecektir" diye söyledi.
 

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2014, 11:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER