Doğu Marmara, 4 Mevsim Teması ile Dubai’de Tanıtıldı

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA), Orta Doğu’nun en büyük turizm fuarı olan Arabian Travel Market’ta bölgedeki konaklama tesisi, seyahat acenteleri ve sağlık kuruluşları ile birlikte yerini aldı.

Doğu Marmara, 4 Mevsim Teması ile Dubai’de Tanıtıldı
Haber: Aysun Beykoz

22-25 Nisan 2018 tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri’nde Dubai Uluslararası Kongre ve Fuar Merkezi’nde düzenlenen organizasyonda 2.800’ün üzerinde katılımcı ve 39.000’in üzerinde ziyaretçi yer aldı. MARKA tarafından açılan ve katılımı organize edilen 36 m2’lik stantta Kocaeli, Bolu ve Yalova illerinden 3 seyahat acentesi, 6 konaklama tesisi ve 1 sağlık kuruluşu yer alarak tanıtım ve birebir görüşmeler gerçekleştirildi.

4 Mevsim Turizm

Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova illerinin “4 Mevsim Turizm” teması ile temsil edildiği fuarda bölgedeki turistik destinasyonlar, turistik tesisler ve turizm altyapısı sergilendi. Yaklaşık 2,5 milyar dolarlık iş hacminin oluştuğu açıklanan fuarda özellikle Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Güney Asya’ya yönelik turizm faaliyetleri ön plana çıktı.

Abu Dabi Büyükelçisi Can Dizdar’ın ve ülkedeki Türk Misyonu yetkililerinin de ziyaret ettiği Doğu Marmara standında katılımcılar tarafından doğrudan tur organizasyonları, uzun vadeli yeni ticari işbirlikleri, olası turizm yatırımları, diş tedavisi ve saç ekimi başta olmak üzere medikal turizm görüşmeleri ön plana çıktı.

Turizmde Destinasyon Yönetimine Geçiş Sonuç Odaklı Programı

MARKA koordinasyonunda başlanan 3 yıllık “Turizmde Destinasyon Yönetimine Geçiş Sonuç Odaklı Programı” kapsamında bölgesel bir destinasyon yönetim modeli geliştirilmesi ve bölgesel önceliklere odaklı faaliyetler ile özellikle yerel acentelerin kapasitelerinin geliştirilmesi ve yurt dışı ile doğrudan çalışmalarının desteklenmesi, tesislerde konaklama süresini arttırıcı faaliyetlerin geliştirilmesi ve spor ve sağlık başta olmak üzere alternatif turizm çeşitlerinin payının arttırılması hedefleniyor. Bu çerçevede bölgedeki turizm profesyonellerinin ortak hareket etmeleri ile etkin ve verimli tanıtım önemseniyor.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2018, 09:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128