Doktor adaylarından inceleme

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BABÜ) Tıp Fakültesi öğrencileri, Mudurnu'da faaliyet gösteren sağlık kuruluşlarını gezdi.

  Doktor adaylarından inceleme

Haber: Ceylan Beykoz

BAİBÜ Tıp Fakültesi son sınıf öğrencileri, okuldan mezun olduktan sonra çalışacakları ortamları görmek ve çalıştıkları dönemde karşılaşabilecekleri olumlu ve olumsuz durumları öğrenmek amacıyla mesleki gezi düzenledi. Mudurnu Devlet Hastanesi ile Mudurnu Toplum Sağlığı Merkezini ziyaret eden öğrenciler, burada doktorlarla görüştü. İlçe Sağlık Müdürü Dr. Eyüp Aytekin ve Aile Hekimleri ile görüşen doktor adayları, doktor olduktan sonra çalışacakları ortam ve çalışma alanlarındaki gerekli bilgileri öğrendi.

Ziyarette bir konuşma yapan İlçe Sağlık Müdürü Aytekin, üniversite öğrencilerinin kendilerini dönemsel olarak ziyaret ettiğini ifade ederek, "Öğrenciler, çalışma ortamlarını yerinde görmek ve pratik kazanmak için okuldan dönüşümlü olarak ilçe hastanesine gelerek çalışmaları gördüler. Gelecekte kendilerine gerekli olacak bilgileri burada yaşayarak öğrendiler" dedi.

Öğrencilerle ilçede görev yapan sağlık çalışanları, ziyaretin ardından hatıra fotoğrafı çektirdi.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2018, 15:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner129