DOLANDIRICILAR ARTIK BAŞBAKANIN ADINI DA KULLANMAYA BAŞLADI BU NUMARAYI SAKIN ARAMAYIN

Cep telefonuyla dolandırıcılık olayı iyece abartıldı. Çeşitli yöntemlerle vatandaşları cep telefonuyla dolandırmaya kalkışan uyanıklar şimdi de Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun adını kullanmaya başladı. Yetkililer mesaj yöntemiyle gelen ve mesajın altında bulunan 08982130101numarasını kesinlikle aranmaması yönünde vatandaşları uyardı.

DOLANDIRICILAR ARTIK BAŞBAKANIN ADINI DA KULLANMAYA BAŞLADI BU NUMARAYI SAKIN ARAMAYIN

ÖZEL HABER: KASIM ŞAHİN

Bu güne kadar kendilerini hakim, savcı, polis olarak tanıtarak, terör örgütüne yardım ve yataklık yaptıklarını belirtip vatandaşların binlerce parasını dolandıran şebeke bu seferde Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun adını kullanmaya başladı. Merkezi yurt dışı olduğunu tespit edilen şebeke, cep telefonlarına; “HİBE PARA, BAŞBAKANIMIZ DAVUTOĞLU’NUN AÇIKLADIĞI HERKESE 50 BİN LİRA HİBE PARA ALMAK İSTERMİSİNİZ? HEMEN BİZİ ARAYIN. BİLGİ VERELİM. DANIŞMANLIK 08982130101” yazılı mesaj atmaya başladı.

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü yetkilileri bu konuda vatandaşları uyararak, bu tür mesajlara halkımızın itibar göstermemelerini bildirdi. Başbakan Ahmet  Davutoğlu’nun adını kullanarak dolandırıcılık yapmak isteyen düzenbazları faturalı hattınızdan aradığınız taktirde, şebeke elemanları hemen devreye giriyor ve sizleri sürekli olarak hatta tutmaya çalışıp, birimden birime aktarma yöntemi yaparak dakika doldurup faturanızın yükselmesine neden oluyor. Yaklaşık 5 dakika bekleme süresinde faturanız yaklaşık 300 TL’yi bulurken bu paranın az miktarı Telekom şirketine çoğu ise dolandırıcıların kasasına girmiş oluyor. 

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2016, 18:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128