Dolandırıcılar bankacı kılığına girdi dikkat!

Telefon dolandırıcıları artık sınır tanımaz oldu. Cep telefonu ile dolandırıcılık yapanlar şimdide bankacı kılığına girerek, masum vatandaşların paralarını dolandırmaya başladı.

  Dolandırıcılar bankacı kılığına girdi dikkat!

Özel Haber: Kasım ŞAHİN

Cep telefonu daha önceden kendilerini polis, savcı ve hakim gibi tanıtarak masum vatandaşların binlerce paralarını dolandıran şebeke şimdide kendilerini bankacı olarak tanıtıp bedavan para kazanma hayallerini gerçekleştiriyorlar.

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Dolandırıcılık Şubesi yetkilileri, kendilerini bankacı olarak tanıtan kişilerin, “Ağlarına düşürdükleri kişilere cep telefonundan mesaj atarak, ‘Banka şimdiye kadar sizden almış olduğu 528 TL dosya masrafını iade etmektedir, iadeniz için giriş yapın ve linke tıklayın’ notunu gördüğünüzde sakın bu işlemi yapmayın. Şayet bunu yaparsanız hesabınızdaki bütün paralar bir anda uçup gider” dediler.

Yetkililer ayrıca; “Dolandırıcılar tarafından yapılan bu uygulamada, mağdur vatandaşlar bankanın internet sayfası sanarak, tüm bilgileri sahtekarların eline vermiş oluyor. Yani, banka hesap numaranız ve şifreniz dolandırıcıların eline geçiyor. Hesabınızda bulunan bütün paralar iki dakika içerisinde bir anda yok oluyor. Bolulu vatandaşların böyle bir tuzağa düşmesini istemiyoruz. Ayrıca, bu dolandırıcılar gönderdikleri mesajlarda bankanın logosunu ve internet sayfalarının tıpa tıp benzerini yapıyorlar” diyerek uyardılar.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2019, 11:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner129