DOLANDIRICILAR HIZ KESMİYOR

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Hırsızlık Ve Dolandırıcılık Şubesinin polisleri dün yine bir dolandırıcılık olayını son anda engelledi. Telefon dolandırıcılarının ağına düşen Y.E. isimli vatandaş komşularını polisi aramasıyla kurtarıldı.

 DOLANDIRICILAR HIZ KESMİYOR

ÖZEL HABER: FARUK ÇİDEM

Son günlerde Bolu’da gerçekleştirilen terör operasyonları telefon dolandırıcılarını da harekete geçirdi. Bolu İl Emniyet Müdürlüğü’nün telefon dolandırıcılarına karşı defalarca uyarıda bulunmasına rağmen vatandaşlar bu tuzağa düşmeye devam ediyor.

Dün Bolu’da çiftçilik yaptığı öğrenilen Y.E. isimli bir vatandaş, kendisini cep telefonu ile arayıp polis süsü vererek hesaplarının terör örgütü PKK tarafından denetlendiği ve paraların terör örgütüne aktarıldığını söyleyen dolandırıcıların tuzağına düştü.

Bolu’nun bir köyünde çiftçilikle uğraşan Y.E.’ye telefon dolandırıcıları şehir merkezine inmesi talimatı verdi. Telefonla sürekli irtibat halinde olmasını istedikleri Y.E.’ye bankadaki parasını çekmesini ve istedikleri hesaba aktarmasını söyleyen dolandırıcılar Bolu’nun deneyimli polisleri sayesinde emellerine ulaşamadılar.

KOMŞULARI İHBAR ETTİ

 Cep telefonu ile arandıktan sonra korkuya kapılan çiftçi dolandırıcıların talimatı üzerine Bolu merkezde bulunan bir banka şubesine giderek hesabında bulunan 90 bin TL’yi dolandırıcıların hesabına aktarmak istedi. Y.E. köyden ayrıldıktan sonra olayı 155 polis ihbar hattına bildiren komşuları Y.E.’nin eşgalini de ayrıntılarıyla anlattılar. Gelen ihbarı değerlendiren Asayiş Şubesi Hırsızlık Ve Dolandırıcılık Şubesi polisleri şahsı defalarca aramalarına rağmen Y.E.’nin telefonu meşgul olduğu için ulaşamadılar.

HESAPLARINA BLOKE KOYULDU

Asayiş Şubesi Hırsızlık Ve Dolandırıcılık Şubesi ekipleri defalarca aramalarına rağmen ulaşamadıkları Y.E.’nin banka hesaplarına bloke koydurarak herhangi bir işlem yapmasına engel oldular. Y.E.’nin parasının olduğu bankaya giden deneyimli polis ekipleri şahsı hem uyardılar hem de dolandırıcılara karşı uyanık olması konusunda bilgilendirdiler.

90 bin TL’sini dolandırıcılara kaptırmaktan son anda kurtulan Y.E. polis ekiplerine teşekkür ederek  köyüne geri döndü.

 

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2016, 17:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128