banner120

Dolmuş Zammına türkülü protesto!##hb_sdk.gif

Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nden (AİBÜ) bir grup öğrenci, dolmuş ücretlerine yapılan zammı türkü söyleyerek protesto etti.       Bir grup öğrenci, üniversite hattında çalışan...

Dolmuş Zammına türkülü protesto!##hb_sdk.gif

Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nden (AİBÜ) bir grup öğrenci, dolmuş ücretlerine yapılan zammı türkü söyleyerek protesto etti. 
     Bir grup öğrenci, üniversite hattında çalışan dolmuşların ücretlerine yapılan yüzde 25'lik zammı protesto etmek için AİBÜ Aktivite Merkezi önünde toplandı. Ellerindeki dövizlerle slogan atan grup, Atatürk heykeli'nin önüne kadar yürüyerek burada oturma eylemi yaptı. 
Türkülerle yapılan zammı protesto eden öğrenciler, 1 lira olan dolmuş fiyatlarının yapılan yüzde 25'lik zammın ardından 1 lira 25 kuruşa çıktığını, zamların çok fazla olduğunu, zamların geri alınması için üniversite genelinde imza kampanyası düzenlediklerini, toplanan imzaların Bolu Belediyesi'ne verileceğini, belediye başkanından bu konuda yardım istediklerini söyledi. Geniş güvenlik önlemi altında yapılan eylem, olaysız sona erdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124