Dört ayrı konsepti içinde barındıran tek mekan

ÇİKOLATTE BİSTRO… ‘’İnsanların burayı ziyaret ettiklerinden sonra tekrar gelmeleri için çok fazla nedenleri var’’ diyerek iddialı açıklamalar yapan Çikolatte Cafe&Restaurant’ın işletmecisi Selim Bey, tüm Boluluları bu mekana davet ediyor, müşteriler tarafından gördükleri ilgi ve alakadan büyük memnuniyet duyduklarını, bununla birlikte Bolu’ya birçok konsepti bir arada bulunduran bir mekan kazandırdıkları için de ayrıca onur duyduklarını belirtiyor.

Dört ayrı konsepti içinde barındıran tek mekan
 

Haber; Volkan Yılmaz

Çikolatte Bistro Cafe&Restaurant’ın işletmecisi Selim Bey’le Bolu’da ikinci Çikolatte şubesini açmış oldukları yeni mekanlarında Bolu Olay Gazetesi olarak bir sohbet gerçekleştirdik. Bolu’nun merkezinde olan bu mekan, Bolu Katlı Otopark’ın en üst katında Bolu Belediye Spor Kulübü tesislerinin bulunduğu alanda hizmet veriyor.

 

Burada müşterilere sunulan hizmetlerin hem farklılıkları, hem ekonomik oluşu, mekanın güzelliği, aile ortamı oldukça ilgi çekiyor. Selim Bey burada vermiş oldukları hizmetleri detaylarıyla bizlere aktardı, bizler de henüz bu mekanı bilmeyen hemşehrilerimiz için gazetemiz kanalıyla sizlere aktarıyoruz…

 

‘’Bir sene önce Karaçayır Migros karşısında Çikolatte Cafe’yi açtık, bir senedir işletmeciliğimiz devam ediyor. Yaklaşık 1.5 ay önce de Belediye Spor Kulübü’nün mülkü olan belediyenin katlı otoparkının en üst katında Çikolatte’nin ikinci şubesini açtık Çikolatte Cafe Bistro olarak hizmet vermekteyiz. Alakart ağırlıklı bir menümüz var. Menümüz biraz daha restaurant ağırlıklı, cafe ağırlıklı değil. Vatandaşlarımız buraya aileleriyle, çoçuklarıyla birlikte gelebilirler, istediği tarzda sıcak ve samimi bir ortamda yemek yiyebilecekleri bir mekan yaptık diye düşünüyoruz.

 

Öğlenleri 4 çeşit yemek var

 

Her güne özel, özellikle çalışan kesime, bankalara, devlet memurlarına öğle paydoslarında olan vakitte özel olarak çıkarttığımız günün menüsü var. Çorba, sulu yemek, pilav ya da makarna, salata veya yoğurt, tatlı şeklinde 4 çeşit olmak üzere  birinci sınıf ve çok uygun fiyatla bir menü sunuyoruz. Bu saydığım menüyü 5 TL’ye veriyoruz müşterilerimize. Bolu’da 4 çeşit bu şekilde, bu kalitede ve bu fiyatta bir menü yapan hiçbir yer bulamazsınız.

 

Otoparkın üstünde çok güzel bir mekan

 

Müşterilerimiz ve ilk kez gelenler buranın farkını hemen anlıyorlar. İlk zamanlarda bizim zorlandığımız en büyük konu bu mekana giriş sıkıntısıydı ama vatandaşlarımız yavaş yavaş buna alıştılar artık. Bizim cafe restaurantımıza Spor Salonu’ndan bir giriş ve katlı otoparktan da bir giriş olmak üzere iki girişimiz mevcut. Araçla gelen insanlar için hiçbir sıkıntı yok, çünkü Çikolatte Cafe Restaurantımız katlı otoparkın üstü olduğu için buraya araçlarını park edip üst kata direkt çıkabiliyorlar. Yaya olarak gelenler ise ister otoparkın içinden girip ikinci kata çıkıyorlar, isterlerse Spor Salonu girişinden gelebiliyorlar.

 

Sporculara özel menüler, diyet menüler…

 

Burada sporculara özel menüler de çıkarıyoruz. Açık büfe salata barımız var. Açık büfe salata barımızda haftanın her günü hizmet verilmekte. İnsanlar özellikle diyet yemek isteyebiliyorlar ya da sporunu yaptıktan sonra diyet yemek isteyenler buradan faydalanabiliyor. Menümüz dediğimiz gibi çok çeşit ve çok uygun fiyatlardadır. Burası biraz da Belediye Spor Kulübü’nün yeri olduğu için biz de fiyatları en alt seviyeye indirgedik, ucuz tuttuk. Gelen müşteriler zaten bu fiyatta bu kaliteyi gördüklerinde bir daha buradan vazgeçemiyorlar. İlk öncelikli amacımız aileleri buraya çekebilmekti. Bunu da zamanla başardık zannediyorum.

 

Çoçuk oyun parkımız var

 

Mekanımızın hemen girişinde sol bölümde çocuk oyun alanımız var. Şişme oyun parkı. Gelen müşterilerimiz rahatça yemeklerini ailece yerken, çocukları da yemeklerinden sonra ebeveynlerinin gözleri önünde bu alanda güvenli şekilde eğlenebiliyorlar. Bu mekandaki çocuk oyun parkı sayesinde anne-babaların çay veya kahve yudumlarken çocukları için ayrılmış bölümde oyun oynamaları ayrı bir güven veriyor.

 

Özel toplantı salonu

 

Yine cafemizin ön sol bölümünde özel toplantı salonumuz mevcut. Gruplar ya da özel şirketler toplantılarını yemekli şekilde burada yapabilirler. Ayrıca bir toplantı salon ücreti alınmamaktadır. Barkovizyon tesisi de mevcut bu salonda. Toplantılarını yaptıktan sonra cafe break ya da yemek organizasyonlarını da yapabiliyoruz.

 

Nişan, doğum günü, özel günler için organizasyonlar

 

Ayrıca alanımız toplu yemek organizasyonlarına ve nişan, doğum günü organizasyonlarına, özel günlere uygun. Bu şekilde de değerlendirilip canlı müzik eşliğinde unutulmaz anlar sunabiliyoruz müşterilerimize. 1.5 ayda 4 defa bu tür organizasyonlar yaptık ve gelenler, herkes çok memnun ayrıldı buradan. Bizleri en çok memnun eden de müşterilerimizin olumlu eleştirileri olmuştur.

 

Pazarları açık büfe kahvaltı 75 çeşit

 

Her Pazar günü açık büfe kahvaltımız var. Açık büfe kahvaltımız tam 75 çeşitten oluşuyor. Bu kahvaltının fiyatı 20 TL.’dir. Bu kadar çeşit ve bu kalitede açık büfe kahvaltı veren bir yer sanırım Bolu’da yok. Açık büfe kahvaltımız için sürekli rezerveli çalışıyoruz. Sabah 09.00’dan öğlen 14.00’e kadar bu hizmetimiz devam ediyor. Gelen müşterilerimizden sürekli memnuniyetlerini belirtir sonuçlar almak bizleri daha bir şevkle çalışmaya yöneltiyor. Kısacası mekan olarak, hizmet ve kalite olarak ve de fiyat bazında Bolu’da olmayan bir yer yaptık diye düşünüyorum.

 

3-4 konsepti bir araya getiren tek mekan burası

 

Üç-dört değişik konsepti bir araya getiren tek mekan burası. İddialı konuşuyorum belki ama burası sadece cafe değil, restaurant değil, bistro değil… Sadece yemek, tatlı, kahve değil. Her bir ayrı hizmet biriminin bir araya getirildiği bir yer.

 

Kahve burada gerçekten 40 yıl hatırı sayılır cinsten

 

Kahve menümüz mesela… Bolu’da bu kadar çeşit kahve sunan bir yer bulunmamakta. Altı aydır uyguluyoruz Karaçayır’daki birinci cafemizde. Yeni açtığımız burada da çok tutuldu. Dünya kahvelerinden bu kadar çeşit kahve yapan yer yok. Bolu’da bu mekanda kahve çekirdeğini kendimiz çekiyoruz. Kahve konusunda da çok iddialıyız, pastalarımız konusunda da çok iddialıyız.

 

Pastada ‘’fıstık rüyası’’…

Özellikle çizkeklerimiz. Fıstık rüyası denen bir ürünümüz var, yok satıyor. Yani pasta, kahve ve yemek konusunda bu konseptleri birleştiren mekan olarak da ayrıcalık yarattık diyebilirim. Bolu’ya yakışan bir yer yaptığımızı düşünüyorum. Bolulu hemşehrilerimizin de bunu fark ettiğini görüyoruz. Bu da bize ayrıca güç veriyor. Bunlardan başka sporculara yönelik özel menülerimiz var. Kişi sporunu yaptıktan sonra taze meyve sularını sunuyoruz onlara. Burada bundan faydalanabiliyorlar spor yapmaya gelenler. Taze mevsim meyvelerimiz buradaki cafemizde bulunmakta. Sporunu yaptıktan sonra sipariş verenlere hizmet sunmaktayız. Bu da aslında Bolu’da herhangi bir spor salonunda olmayan bir şey.

 

Burayı cazip kılan özellikler

 

Burayı cazip kılan şeyler sırasıyla; otopark problemi olmaması, Bolu merkezde oluşu, spor kompleksiyle iç içe olması, ferah ve bir aile ortamı yaratılmış bir mekan olması. Gündüz ayrı, gece ayrı bir güzellikte. Gündüzleri, bir cephesi tamamen cam olması sebebiyle aydınlık ve ferah bir alan.. Gece ise iç ışıklandırması mükemmel bir yer. Işıklar yandıktan sonra gece buraya gelen müşterilerimizde ilk olarak şu tepkiyi aldık: ‘’Dışardan görüntüsü hiçbir şeye benzemeyen bir yer, ancak ayak basınca içerisi hayal bile edemeyeceğimiz kadar güzelmiş’’ diye. Böyle bir yeri ancak ziyaret edince anlayabiliyor insanlar ve hayranlıklarını belirtiyorlar. Otoparktan çıkarken acaba diye soru işaretleriyle gelenler, cafeye adımlarını attıktan sonra hayretlerini belli ederek memnuniyetlerini dile getiriyorlar. Tabii bu olumlu tepkiler bizleri fazlasıyla memnun ediyor.

 

Açık terasımız mevcut

 

Ayrıca caddeye bakan geniş bir teras balkonumuz var. Açık alan isteyenler için burası kullanılmakta. İsteyen oraya çıkıp yemekten sonra çayını – kahvesini içebiliyor. Tekrar menümüze dönecek olursak, menümüz tamamn alakart menü. 10 çeşit kırmızı et, 10 çeşit beyaz et, makarna çeşitleri ve kahvaltı çeşitlerimizle zengin bir alakart menümüz var.

 

Zengin alakart menü

 

Bu zengin çeşit olan alakart menümüz hem ekonomik hem de çok lezzetli. İnsanların buraya geldikleri zaman mutlaka tekrar gelmelerini sağlayacak çok neden var. Örneğin kahveyi seven birinin buradaki kahve çeşitliliği için tekrar gelme nedeni var. Yemeklerimizden tadan için de aynı şey geçerli. Yani tekrar buraya gelmeleri için bir nedenleri var. Hem çeşitler, hem lezzet, hem de ekonomik olan fiyatlarımızdan dolayı.

 

Öğlen menümüz, toplantı salonumuz, sporcular için taze meyve ve meyve sularımız, şişme çocuk parkımız, canlı müzik, nişan, doğum günü ve özel günler organizasyonlarımız, merkezi klima sistemli salonumuz sayesinde ferah bir ortam. Bu mekanda her şey müşteri memnuniyeti gözetilerek yapılmıştır.’’ diyen Selim Bey sözlerini tamamladı.

 

Bizler de bu güzel sohbet için teşekkürlerimizi sunuyor, böyle bir mekanı Bolulu hemşehrilerimizin ziyaret etmelerini tavsiye ediyoruz. Çikolatte Cafe Bistro’nun iletişim bilgileri şöyle: Telefonlar 0374 220 44 44. İnternet adresi www.cikolatte.com.tr .şeklinde. Açık adresi İzzet Baysal Caddesi, Bolu Belediyesi eski Katlı Otopark üstü (Bobes GYM yanı).Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2013, 14:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
zekeriya bilgi
zekeriya bilgi - 6 yıl Önce

önce adını türkçe bir isim koy ondan sonra kaliteden bahset kardeşim.amerika da mı yaşıyoruz ne o bistro

Ömer Faruk ÖZDEMİR
Ömer Faruk ÖZDEMİR - 5 yıl Önce

iletişim numarasını verebilir misiniz sitedeki numara hep meşgul çalıyor

SIRADAKİ HABER