Dörtdivan Çöp Toplama Aracına Kavuştu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Dörtdivan İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliğine tahsis edilen çöp toplama aracı İlçe yetkililerine teslim edildi. Dörtdivan Kaymakamı Nursan Vural...

Dörtdivan Çöp Toplama Aracına Kavuştu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Dörtdivan İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliğine tahsis edilen çöp toplama aracı İlçe yetkililerine teslim edildi. Dörtdivan Kaymakamı Nursan Vural Zorlu aracın ilçeye kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

Dörtdivan yıllardır hayalini kurduğu çöp toplama aracına kavuştu.Çöp toplama aracını teslim aldıklarını ifade eden Dörtdivan Kaymakamı Nursan Vural Zorlu  “2011 yılında başlamış olduğumuz çöp toplama projesi kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Köylere Hizmet Götürme Birliğimize tahsis edilen çöp toplama aracımız 15.12.2012 tarihinde, ilçemizden giden bir ekip tarafından teslim alınarak ilçemize getirildi.”dedi.150 adet konteynırın satın alınarak köylere dağıtımının yapıldığını ifade eden İlçe Kaymakamı Nursan Vural Zorlu “2011 yılında 150 adet konteynırın satın alınarak köylerimize dağıtımı ile başlayan süreçte, Dörtdivan Belediyesinden geçici kullanım için alınan araçla bu projeye başladık. Projemizde en büyük eksiğimiz olan çöp toplama aracımızın İlçemize gelmesi ile birlikte bu eksiğimizde tamamlanmış oldu. Yeni aracımızın gelmesi ve Altındağ Belediyesinden gelecek olan 100 adet konteynır ile birlikte, toplamda 250 adet konteynırla köylerimizin çöpünün toplanarak daha temiz ve daha yaşanılabilir çevre oluşturulması amacına ulaşılacaktır. Aracın İlçemize kazandırılması çalışmalarında desteklerini esirgemeyen başta Sayın Valimiz İbrahim Özçimen’e, Milletvekillerimize, İl Genel Meclis Üyelerimize ve tüm emeği geçenlere şükranlarımızı sunarız. Ayrıca her zaman İlçemize desteklerini esirgemeyen Altındağ Belediye Başkanımız Sayın Veysel Tiryaki’ye birliğimize göndereceği 100 adet konteynır için kendisine şükranlarımızı sunarız.”şeklinde konuştu.

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner124