banner120

Dosta heyecan rakibe korku saldı##hb_manset.gif

CHP’de 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimler öncesinde belediye başkan adaylığına talip olan Mehtap Özcan Mısırlıoğlu aday adaylığını kültür sitesinde coşkulu bir kalabalık eşliğinde açıkladı.   CHP’de...

Dosta heyecan rakibe korku saldı##hb_manset.gif

CHP’de 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimler öncesinde belediye başkan adaylığına talip olan Mehtap Özcan Mısırlıoğlu aday adaylığını kültür sitesinde coşkulu bir kalabalık eşliğinde açıkladı.

 

CHP’de 2014 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler öncesinde belediye başkan aday adaylığını resmi olarak açıklayan 2.isim Mimar Mehtap Özcan Mısırlıoğlu oldu. Kürsüye ilk olarak gelen CHP Bolu merkez ilçe başkanı Faruk İyigün Cahit Çıngı’nın aday adaylığını açıklamasının ardından yeni bir sevda yaşadıklarını vurgulayarak;”Bolu’nun katılımcı, üretken, şeffaf bir yönetim anlayışına yani sosyal demokrat bir belediyeciliğe ihtiyacı var” dedi. İyigün “CHP Merkez ilçe olarak tüm aday adaylarına eşit mesafedeyiz” diye konuştu. İyigün’den sonra konuşan CHP Bolu il başkanı Fügen Kara Cumhuriyetle birlikte kadınların elde ettiği kazanımlarına dikkat çekerek;”Yıllar önce atılan devrimci adımların eseri olarak Sayın Mısırlıoğlu aday adayı oluyor. CHP olarak Bolu belediyesini istiyoruz” biçiminde konuştu. CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan ise Bolu’da yaşayan insanların sosyal demokrat belediyecilik anlayışını özlediğini vurgulayarak; “Şubat sonu ya da Mart ayı başında genel merkezimiz tarafından il il aday belirme usulleri açıklanacak. Genel merkezimiz hangi seçim usulünü uygun görürse başımızın üzerinde yeri vardır ama ben CHP’nin Bolu’daki belediye başkan adayının il ve ilçe örgütü üyelerine sorularak belirlenmesi taraftarıyım” dedi.

 

Bolu’muz, hakettiği gerçek kimliğine kavuşmalıdır

 

Coşkulu alkışlar eşliğinde kürsüye gelen CHP Bolu belediye başkan aday adayı Mehtap Özcan Mısırlıoğlu ise “Biliyorsunuz, 11 Şubat günü sevgili babam ağır bir kalp kirizi geçirdi. Yaşam ile ölüm arasında gidip geldi. Yüce rabbim babamı bize bağışladı. Yoğun bakımdan çıktığında bu zor günlerde yanında olmak istediğimi, adaylık açıklamamı ertelemek istediğimi söyledim. Fakat babam; şiddetle karşı çıkarak, bu kutsal görevin asla ertelenemeyeceğini ve her ne pahasına olursa olsun, törenin mutlaka yapılmasını istedi ve ben bu yüzden karşınızdayım. Beni okutan, büyüten ömrüm boyunca beni hiç yalnız bırakmayan sevgili babam; Cuma günü hastadeden çıkmış olmasına rağmen bugün yine yanımdasın. Beni yalnız bırakmadın sevgili babam. Teşekkür ederim. Bugün, küçük ama gönlü büyük şehrimizi, en önemli değerimizi,  Bolu’muzu, hakettiği gerçek kimliğine kavuşturmak için aday adayı olarak; karşınızdayım.” Dedi. Mısırlıoğlu; “Bolu; özellikle son 9 yıldır plansız, programsız ve değersiz bir biçimde yönetilmeye çalışılıyor. Bugüne kadar, yıkıcı muhalefet yapma çabası içerisinde hiç olmadım. İyiye iyi demenin büyük bir erdem olduğunu biliyorum. Bugüne kadar Bolu için taş taş üstüne koyabilen herkese teşekkür ettim. Ama kötü yapılan işlere de dur demeyi bilecek kadar cesurum. Bolu’muz yeterince temiz değilken, çamur içinde yüzerken, trafiği yoğulaşan bir şehir olmuşken, şu an içinde yer aldığımız fırka tepemiz, tarihimiz yok edilirken, hayırsever babamız mimar İzzet Baysal’ın isminin verildiği caddenin adı değiştirilmeye çalışılırken, Belediye borçları her gün kat ve kat artarken, yanlış 18. Madde uygulamaları yapılıp vatandaş mağdur edilirken, insanlarımız yüksek otapark ücretleri yüzünden arabasını kullanmak istemezken, mütevazi bir şehrimizi kasaba görüntüsüne bürünmüşken, Türkiye’nin en pahalı suyunu kullanırken, Teknik bir insan olarak; bir mimar, bir anne, sorumluluğunu bilen bir siyasetçi olarak bu şehri 24 saat yaşayan bir Bolulu olarak bu yanlışları görmemezlikten gelemedim. Hiç kimse ben den bu yanlışları görmezden gelmemi beklemesin. Hepimizin Bolu ile ilgili hayalleri, yaşamak istedikleri bir Bolu vardır elbette, Ben şöyle bir Bolu’da yaşamak istiyorum.” Şeklinde konuştu.

 

 

Gelin bu şehri, sizlerle birlikte yönetelim

 

Mısırlıoğlu konuşmasına şu şekilde devam etti; “Çocuklarımızın parklarında güvenle oynayabildiği, Trafik ve otopark sorununun olmadığı, Yayalarına saygı gösterildiği, kaldırımlarında özgürce yürünebildiği, Hem çocuklarımız, hem yetişkinlerimiz için sosyal ve kültürel etkinliklerinin doya doya yaşandığı, Bilinçli, eğitimli, kültürlü nüfusun arttığı; Üniversite öğrencilerinin Bolu’dan ayrılmak istemediği, Turizmin geliştiği; İşsizliğin olmadığı, Betonlaşmış Bolu’muzun, yeşilin tüm tonları ile yaşanabilen bir kente dönüştüğü, yaşanabilir kent meydanlarının artırıldığı, Tarihi kimliğinin geleceğe taşınabildiği, Engellerin kaldırıldığı, herkesin havasını solumaktan gurur duyduğu, İşte bu kentin ismi Bolu. Sizlerinde böyle bir şehirde yaşamak istediğini biliyorum. Bu güzellikleri gerçeğe çevirmek, bizim elimizde. İşte ben de bunun için yola çıkıyorum. Bolu’yu;  sizin için sizlerle birlikte yönetmeye talibim.Gücünü yalnızca halktan alan,Enerjisini, yalnızca halkına verebilen,Halkı ile; omuz omuza mücadele eden,Halkının hayatını kolaylaştıran,Bunu yaparken sadece ve sadece halkına hesap veren, halkın sorununu kendi sorunu olarak gören,Çözüm noktasında; herkese eşit mesafede durabilen,Şeffaf bir hizmet anlayışını benimsemiş,Soysal demokrat bir Belediyeciliği hayata geçiren,İşçisinden memuruna, meclis üyesinden başkan yardımcılarına kadar; aynı söylem birliği içinde olabilen,Siyasi görüşü ne olursa olsun, benim için insan olsun yeter; felsefesinin benimsendiği bir belediyecilik anlayışım var.Yetki verin,destek verin, el verin,  hep birlikte Bolu’muza sahip çıkalım.Gelin bu şehri, sizlerle birlikte yönetelim.”

 

Artık 2014’te Kadın Belediye Başkanı olmalı

 

“Ben bu zor görevin uzun mesailer gerektirdiğini biliyorum.” Diyen Mısırlıoğlu; “Tıpkı; partimizin ve ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Bütün ümidim gençliktedir” diyerek omuzlarıma yüklediği sorumluluğun da farkındayım, Evet ben bir kadınım; 34 yaşındayım; Tam da, Çanakkale savaşında dünyaya meydan okuyan Mustafa Kemal ile aynı yaştayım.  Üyesi olmaktan gurur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisi’nde; değerli büyüklerim; Sayın Necdet Gören’in Sayın Yener Bandakçıoğlu’nun, Sayın Tanju Özcan’ın bu önemli görevlere talip olduklarındaki yaştayım. Ülkemizin yarısı kadın. Ancak bugüne kadar, Bolu’ da, kadınlar yalnızca seçme hakkını kullandı, ben; seçilme hakkımı kullanmak istiyorum. Hiç şüpheniz olmasın; Cepheye top mermisi taşıyan mübarek kadınların torunları olarak izinden yürüyen, ben; mehtap mısırlıoğlu; Bolu’yu aydınlık yarınlara taşımak istiyorum.1935 yılında kadın milletvekillerimiz şimdikinden daha çoktu. Artık 2014’te Kadın Belediye Başkanı olmalı, ve inanıyorum olacak. Tıpkı; gidip gördüğüm Aydın ilinin kadın belediye başkanı Sn. Özlem Çerçioğlu gibi. Bir şehre nasıl vizyon katıldığını gördüm, %25 olan oyunu, başarılı belediye hizmetleri sonucunda %50 oranlarına çıkardığını gördüm.Biz de başarabiliriz.Bizler Kadın-Erkek eşitliğine inanan, demokrasiyi savunan bir toplumun fertleriyiz.Sayın genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nda kadının seçilme hakkı olduğuna ve bu nedenle kadın kotasını %33 e çıkartmasından da büyük cesaret alarak bu göreve talibim.14 yıldır mesaimin neredeyse tamamını belediyede geçiren, belediyede her türlü doğabilecek sıkıntıları bilen bir mimar olarak karşınızdayım.Bu şehrin neye ihtiyacı olduğunu bilen, bunları yapma noktasında; bilgi, beceri ve  tecrübe sahibi olan bir mimarım, ama  sadece Şehrin Mimarı değil; gönüllerin de mimarı olmak istiyorum.Salona girerken 14 Kazanacak logosunu gördünüz; sizlere seçim sloganım hakkında bilgi vermek isterim. Belki içinizde bu ne demek diyenleriniz olabilir.” Şeklinde konuştu.

 

Neden 14 Kazanacak?

 

          CHP Bolu belediye başkan aday adayı Mehtap Özcan Mısırlıoğlu sözlerini şu şekilde tamamladı;”14 Kazanacak derken; Bildiğiniz üzere Yerel Seçimler 2014 yılında yapılacak. Bolu’muzun plakası da 14;Bolu doğumlu olanın da, Bolu’da kazanan, Bolu’da harcayanın da; kalbi Bolu için atanın da, hizmetini Bolu Belediyesi’nden alanın da, hepimizin  ortak değeri 14, yani BOLU İşte bu nedenle diyorum ki; Bu seçimi; 14 Kazanacak;Bu seçimi; BOLU Kazanacak;Bu seçimi; Biz Kazanacağız;Bolu’nun yeni Belediye Başkanı Ben olacağım.Bunu gerçekleştirmek için gecemi gündüzüme katacağıma; bir oy için bile kilometrelerce yürümem gerekiyorsa yürüyeceğime, herkesin iyi ki oy vermişim demesi için kırmadan, dökmeden gönül birliği ile çalışacağıma, her koşulda, şartlar ne kadar ağır olursa olsun, örgütümü asla terk etmeyeceğime, hepinizin huzurunda söz veriyorum. Aday olduğum takdirde; bildiğiniz Mehtap Mısırlıoğlu olarak ben; çalışkanlığı ve azmi ile eşi görülmemiş bir seçim kampanyası yürüteceğim. Bu kardeşinize bugüne kadar güvendiniz, el verdiniz, yüreğinizi açtınız. Gelin; hep birlikte, ortak davamızı gerçeğe çevirelim. 2012 Haziran’ında Büyük Millet Meclisinin kapısına dayanan örgütümüzle başladığımız yolculuğumuzu, 31 Mart 2014 sabahı Bolu Belediyesinin kapısında tamamlayalım. Çıktığımız bu yolda Allah bizleri utandırmasın. Yolumuz aydınlık olsun.”

         

          

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124