banner120

“Dostluk Çeşmesi” açıldı

Kıbrıscık’ta açılan Magreb Ülkeleri Dostluk Çeşmesinin açılışına Kuzey Afrika ülkelerinden dostluk derneği temsilcileri katıldı.

 “Dostluk Çeşmesi” açıldı

Magreb ülkeleri, Tunus Dostluk Derneği, Kıbrıscık Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığının ortak çalışması sonucu yaptırılan Magreb Ülkeleri Dostluk Çeşmesi, düzenlenen törenle açıldı.

Açılışa Kıbrıscık Kaymakamı Emre Yalçın, Kıbrısçık Belediye Başkanı Doğan Dağ, Tunus, Fas, Moritanya ve Cezayir Büyükelçiliklerinin temsilcileri, Tunus Dostluk Derneği Başkanı ve Diğer Magreb Ülkeleri Dostluk Dernekleri temsilcisi Cenap Eke, Tunus-Cezayir-Fas Dostluk Dernekleri Başkan Yardımcısı Turgut Çelikkol ile vatandaşlar katıldı.

DOSTLUK ÇEŞMEYLE İLERLEYECEK

Kaymakam Emre Yalçın, törende yaptığı konuşmada çeşmenin ülkeler arasındaki dostluğu pekiştireceğini söyledi. Kıbrıscık Belediye Başkanı Doğan Dağ ise dostluğa, kardeşliğe vurgu yaparak, "Tunus Dostluk Derneği sayesinde Cezayir'de, Kıbrısçık ilçesi ile kardeş şehir olması için adım atacağız. Kardeşliğimiz, dostluğumuz bu ülkelerde her zaman sıcak tutarak geliştireceğiz" diye konuştu.

Tunus Dostluk Derneği Başkanı Cenap Eke de dostluk dernekleri olarak, Türk halkı ile tarihsel iyi ilişkileri olan, Magreb ülkeleri halkları arasında mevcut kardeşlik ve dostluğu daha da geliştirmek amacında olduklarını söyledi.

Konuşmaların ardından, halk oyunları ekiplerinin gösterisi sonrası çeşmenin açılışı yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2014, 10:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124