Dualar demokrasi şehitleri için…

Bolulular, FETÖ'nün darbe girişimine tepki göstermek için gerçekleştirdiği demokrasi nöbetini sürdürüyor. Hain kalkışmanın 22’nci gecesinde Demokrasi Meydanı’nı dolduran binlerce kişi, okutulan Mevlid-i Şerif’te demokrasi şehitleri için hep birlikte dua etti.

Dualar demokrasi şehitleri için…

HABER: Semih BAYKAL

15 Temmuz'da yaşanan Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişiminin ardından, Demokrasi Meydanı’nda toplanan Bolulular, demokrasi nöbetin 22’inci gününde geceyi ayakta geçirdi. Milli iradeye sahip çıkmak üzere meydanda bulunan binlerce kişi, yatsı ezanının okunmasıyla hep birlikte yatsı namazını kıldı, ardından da şehitler için dua etti.

Namazın ardından demokrasi şehitleri için edilen dua sonrası kürsüye çıkarak mikrofonu eline alan küçük bir kız darbeci General Semih Terzi’yi alnından vurarak adeta gecenin kaderini değiştiren Şehit Ömer Halisdemir için yazılan şiiri okudu.

Gözyaşları içerisinde şiirini seslendiren küçük kız meydandaki kalabalığa duygu dolu anlar yaşattı. Okunan şiirin ardından ise FETÖ’nün darbe girişiminde hayatlarını kaybeden “demokrasi şehitleri” için Mevlid-i Şerif okutuldu.

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2016, 10:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER