Dualarınız kabul olsun

Bolu Ülkü Ocakları Başkanı İsmail Akgül; “Bir seste sen ver” etkinliği kapsamında, MHP İl Başkanı Adem Evcil’in katılımıyla Cuma namazı sonrası gıyabi cenaze namazı kıldılar.

Dualarınız kabul olsun
Haber: Kasım ŞAHİN

Ülkü Ocaklarının geleneksel hale getirdiği ve her Cuma namazı sonrası ‘Bir Fatiha’da Sen Oku’ organizasyonu kapsamında bu hafta Fatiha’lar Halep şehitlerine giderken, aynı zamanda gıyabi cenaze namazı kılındı ve basın açıklamasında bulunuldu.

“SÖZDE MEDENİ DÜNYA TEPKİSİZ KALMAKTADIR”

Cuma namazı sonrası Tabaklar Camiinde kılınan gıyabi cenaze namazının ardından Ülkü Ocakları Bolu Şube Başkanı İsmail Akgül, “Suriye’de diktatör rejim ile muhalifler arasındaki çatışmalar gün geçtikçe şiddetlenmektedir. Rusya'nın ve İran'ın desteğini alan Esad rejimi, her gün yeni bir katliama imza atmaktadır. Muhaliflerin merkezlerinden ve Suriye Türkmenlerinin kültürel başkenti olan Halep, bu katliamlara en fazla tanıklık eden yerleşim yerlerinin başında gelmektedir. Rusların hava saldırıları ile hayalet şehre dönen şehirde, İran milisleri ve rejim askerleri ise ilerleyişlerini sürdürmektedir. Beş ayı aşkın bir süredir kuşatma altında olan Halep’teki zulme karşı, şehrin demografik yapısının değiştirilmesi konusunda hem fikir olan sözde medeni dünya tepkisiz kalmaya devam etmektedir. İnsan hakları savunucuları sükutlarını korurken, nice canlarımız toprağa düşmektedir. Kuşatma sebebiyle; erzak, su ve sağlık sorunları had safhaya ulaşırken, insanlar kadın, çocuk, yaşlı demeksizin açlık ile imtihan edilmeye, Rus uçaklarının altında can vermeye devam etmektedir” ifadelerine yer verdi.

“HALEP'İN HAYKIRAN SESİ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Ne Halep’ten ne de vatanın herhangi bir karış toprağından vazgeçilemeyeceğini belirten Akgül, “Ümran bebekleri katleden, Eliflerimizi Ata topraklarından göç etmek zorunda bırakan, bu cani saldırıların hedefinde yine vatan müdafaasında olan Türkmen kardeşlerimiz kalmaktadır. Ülkü Ocakları olarak yaşanan gelişmeleri yakinen takip etmeye ve Emperyalist dünya düzenine karşı Halep'in haykıran sesi olmaya devam edeceğiz. Ne Halep'ten ne de nice şehitler verdiğimiz vatanımızın bir karış toprağından asla vazgeçmeyeceğiz. Bu vesile ile başta Türkmen karargahlarına yapılan menfur saldırılar sonucu şehit düşen soydaşlarımız ve Fırat Kalkanı Operasyonunda Şahadete eren askerlerimiz başta olmak üzere tüm Şehitlerimize Allah'tan Rahmet, ailelerine ve Büyük Türk Milletine sabırlar diliyoruz. Hak olan elbet batıla karşı galip gelecek ve Türk varlığına karşı soykırım uygulayanlardan bu vahşetin hesabı sorulacaktır. Zafer her zaman Allah'a inananlarındır” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2016, 14:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128