Düğün konvoyu uygulaması

Bolu Valiliğinin almış olduğu karar doğrultusunda şehir içersinde, meskun yerlerde sünnet ve düğün konvoyların oluşturulmasıyla klakson çalınması yasaklanması nedeniyle trafik ekipleri ğürültü kirliğine yönelik uygulama yaptı. Bu kurallara uymayan sürüceler için Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından şehir merkezinde ile Gölköy kavşağında trafik ekipleri uygulama yaparak düğün konvoyundaki araçlar ile düğün arabalarını durdurarak sürücüleri gürültü kirliği için tek tek uyardı.

Düğün konvoyu uygulaması
Haber: Kasım ŞAHİN

 

Yaz aylarının ve özellikle Ağustos, Eylül aylarında il merkezindeki sünnet ve düğünler de çoğalmaya başladı. Özellikle hafta sonları artan düğünler nedeniyle de gürültü kirliliği de artmaya başladı. Bolu Valiliğinin almış olduğu karar doğrultusunda bu hafta sonu şehir içinde ve mesire alanlarının bulunduğu bölgelerde trafik denetimleri arttırıldı.

 

Düğün konvoylarında araç sürücülerinin klakson çalarak gürültü kirliliği yarattığı ve vatandaşların çıkan gürültüden dolayı rahatsız olması nedeniyle başlatılan uygulamada, düğün arabaları ve konvoylara katılan sürücüler durdurularak tek tek klakson çalmamaları konusunda uyarıldılar. Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü yetkilileri bu tür uygulamaların yaz boyunca devam edileceğini, amaçlarının ceza yazmak değil uyarmak olduğunu ancak kurallara uymayan ve aksine davrananlar hakkında yasal işlem yapılacağını söylediler.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2014, 09:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128