Dumansız Sigara İle Sigaradan Kurtulun

Sigara alışkanlığı olanların en zevk aldığı gibi görünen hareketi dumanı içine çekmek ve o dumanı üflemektir.

Dumansız Sigara İle Sigaradan Kurtulun

Sigara alışkanlığı olanların en zevk aldığı gibi görünen hareketi dumanı içine çekmek ve o dumanı üflemektir. Bu durumdan zevk alan ve nikotin bağımlılığı olanlar için sigarayı bırakmak en zor olanıdır. Elektronik sigaranın kullanımı ile bu kişilerde de sigaranın bırakılması mümkün olacaktır.

Elektronik Sigara Zararlı Mıdır?

Elektronik sigara , usulüne, amacına uygun kullanılmaz ise ve düzenli olarak temizlenmez ise zararlı olmaktadır.

Elektronik sigaranın zararları var mı diye pek çok yerde araştırma yazısı da bulunmakla birlikte elektromanyetiğinin vereceği zarar telefon ya da televizyondan daha azdır.

Elektronik Sigara Nasıl Kullanılır?

Elektronik sigara kullanımının amacı vücuda giren nikotin miktarının her gün azaltılmasıdır. Duman yoğunluğu ve nikotin miktarı her gün azaltılarak kullanılmaz ise elektronik sigara kullanım amacından çıkar, vücuda nikotin direk alındığı için daha da zarar veren bir düzenek olur. El alışkanlığı nedeniyle boşta olduğu anda sigara yakma ihtiyacı hissedenler sigarayı bırakmaya çalıştıklarında sürekli oyalanmak için bir şeyler atıştırmaktadırlar. Elektronik sigaranın sigara gibi içilir olması bu atıştırma sorununa da çözüm olmaktadır.

Elektronik Sigaranın Dumanı Var Mıdır?

Elektronik sigaranın likit kartuşundaki sıvı ayarlanabilir yoğunlukta buhara dönüşmektedir. Buhar yoğunluğu da nikotin oranı gibi her gün azaltılmalıdır. Bu buhar, tıpkı sigara gibi içe çekilebilmekte ve üflenebilmektedir.

Elektronik Sigara Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Sigarayı bırakmak isterken başka nedenlerden sağlığımızdan olmamak için kesinlikle markalı ve orijinal ürünleri satın almalıyız. Elektronik sigara kullananlar nikotin içerikli likit alırken de mutlaka orijinal olduğundan emin olmalısınız.

Pilli bir düzenek ile nikotinin vücudumuza girmesi için kullanılan bu aletin orijinal olmaması ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir.

Nikotin Miktarı Nasıl ayarlanır?

Elektronik sigaranın nikotin miktarının ilk ayarlanması içtiğiniz sigaranın e-likit in nikotin miktarına göre olmaktadır. Kesinlikle fazlası olmamalıdır. Bununla birlikte elektronik sigarada çıkan dumanın yoğunluğu da ayarlanabilmektedir. Aynı şekilde içtiğiniz sigara ile benzer olmasına dikkat edilmesi gerekir.

Elektronik Sigara İle Sigara Nasıl Bırakılıyor?

Elektronik sigaranın ilk gün ayarlanan duman yoğunluğu ve nikotin miktarı her gün azaltılarak kullanılmalıdır. Bu şekilde vücuda her gün daha az nikotin verilmekte ve nikotin azlığına alıştırılmaktadır. En sonunda sıfırlanan nikotin miktarı ile sigara bırakılması başarıyla sonuçlanmaktadır.


Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2016, 11:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128