“Dünyada Eğitim Trendleri“

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sosyal Bilimler ve Münazara Topluluğu tarafından AİBÜ Kültür Merkezi Mavi Salonda "Dünyada Eğitim Trendleri" konferansı düzenlendi.

“Dünyada Eğitim Trendleri“

HABER: Esra ÖZTÜRK

AİBÜ Sosyal Bilimler ve Münazara Topluluğu dünyada değişemeye başlayan eğitim sistemleri ile alakalı bir konferans düzenledi. Öğrenciler ve akademisyenlerin yoğun katılım gösterdiği konferansın konuğu Abdullah Gül Üniversitesi Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Ekin Burak Arıkan idi. Arıkan konuşmasında, dünyada eğitim sistemlerinin özellikle üniversitelerde hızla değişim gösterdiğini ve Türkiye'de de bu yeni trendlerin uygulanmaya başlandığına değindi. Arıkan ayrıca: "Yenilikçi ve girişimci olmak bugünlerde hep konuşulan şeyler. Girişimcilik bazen negatif düşünülen şeyler ama mesela sosyal girişimcilik diye bir şey de var. Suriyeli göçmenlerin problemlerini çözmek, bunun için bir organizasyon kurmak. Buna da sosyal girişimci diyoruz. Yenilikçi ve girişimci olmak çok önemli." diyerek girişimciliğin önemine dikkat çekti.

Konferans Arıkan'ın dünyanın farklı ülkelerinde bulunan üniversitelerdeki yeni eğitim sistemlerinden örnekler sunumu ile tamamlandı. Konferans bitiminde Ekin Burak Arıkan'a topluluk akademik danışmanı Rasim Özgür Dönmez tarafından teşekkür plaketi takdim edildi. Konferans katılımcılar ile hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından son buldu.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2016, 16:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128