Durmuşlar, ek araç ve mobese talep etti

Bolu İl genel meclisinin Cuma günü yapılan oturumuna katılan Bolu Emniyet müdürü Sabri Durmuşlar daha sağlıklı bir şekilde denetim yapmak ve kentin güvenliğini sağlamak için ek mobese kamerası ile araç...

Durmuşlar, ek araç ve mobese talep etti

Bolu İl genel meclisinin Cuma günü yapılan oturumuna katılan Bolu Emniyet müdürü Sabri Durmuşlar daha sağlıklı bir şekilde denetim yapmak ve kentin güvenliğini sağlamak için ek mobese kamerası ile araç takviyesine ihtiyaç olduğunu söyledi. Konu görüşülmek üzere Plan ve bütçe komisyonuna gönderildi.

 Bolu İl genel meclisinin Cuma günü gerçekleştirilen oturumuna Bolu Emniyet müdürü Sabri Durmuşlar katıldı. Bolu’nun huzur ve güvenliği açısından ciddi bir sorununun olmadığını söyleyen Durmuşlar İç göçler, öğrenci sayısının artması gibi unsurlar yüzünden güvenlik olgusunun ön plana çıktığını vurguladı. Suç işleyen örgütlerle, kişilerin son sistemleri kullandığına dikkat çeken Durmuşlar; “Bu yüzden bizimde sistemlerimizi yenilememiz gerekiyor. İhtiyaçlarımızın büyük bir bölümünü Genel bütçe vasıtasıyla karşılamaya çalışıyoruz. Günün ihtiyaçları göz önüne alındığında bazı ihtiyaçlarımızın her zaman genel bütçeyle karşılanması mümkün olmuyor. Bu yüzden il genel meclisimizden bazı taleplerimiz olacak” şeklinde konuştu.  Kent içinde 24 saat daha sağlıklı denetim yapmak için araç takviyesine ihtiyaç olduğunu vurgulayan Durmuşlar; “Bolu’da trafik sirkülâsyonu çok fazla. Bolu önemli geçiş güzergâhlarının arasında bulunuyor. Kente İstanbul ya da büyük şehirlere giderken uğrayan ve hırsızlık yapan suçlular geliyor. Bu yüzden kentin çeşitli yerlerine daha çok kamera koymamız gerekiyor. Biz suçluları suç işledikten sonra değil suç işlemeden yakalamak istiyoruz. Bu yüzden ek mobese kamerası koymamız gerekiyor “ biçiminde konuştu. Bolu’da iki tane polis merkezinin olduğunu, iç güvenlik kadar dış güvenliklerinin de sağlanması gerektiğini söyleyen Durmuşlar; “2 Polis merkezinin de dış kamera desteğine ihtiyacı var.” dedi. Emniyet olarak 2013 yılı bütçesinden talep ettikleri kalemlerin toplam maliyetinin 560.000 lira olduğunu da sözlerine ekleyen Durmuşlar; “Biz 1 minibüs ve 3 binek oto istiyoruz. Bu otoların sayısı ikiye düşürebilir. Ayrıca kentin 16 yerine daha mobese kamerası koymayı planlıyoruz bu rakamı 10 adet kamera ile de sınırlandırarak maliyetleri düşürebiliriz” biçiminde konuştu Konu görüşülmek üzere oy birliğiyle Plan ve bütçe komisyonuna gönderildi.

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124