“DURUMDAN VAZİFE ÇIKARMAK İSTEYEN PROVOKATÖRLERE İZİN VERMEYELİM”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Türkiye’nin zor bir sınavdan “Birlik, Dirlik ve Beraberlik” içinde başarıyla geçtiğini söyledi.

“DURUMDAN VAZİFE ÇIKARMAK İSTEYEN PROVOKATÖRLERE İZİN VERMEYELİM”
Haber: Kasım ŞAHİN

Bakanlar Kurulu’nca, Milli Güvenlik Kurulunun (MGK) tavsiyesi üzerine demokrasi, hukuk, özgürlükleri koruma ve güçlendirme amacıyla 3 ay süreyle olağanüstü hal (OHAL) kararı alındığını belirten Yılmaz, “ Türkiye tarihinde ilk defa bir silahlı darbe girişimi Milletimiz tarafından akamete uğratılmıştır. Olağanüstü Hal ilanı ile darbe girişiminde bulunan hain terör örgütünün tüm unsurlarıyla en kısa sürede bertaraf edilebilmesi için demokrasiye, hukuk devletine, vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerine yönelik bu tehdidi ortadan kaldırmak için gerekli adımların en etkin ve hızlı şekilde atılabileceği bir dönem başlamıştır. Bu dönemde hepimize çok büyük sorumluluklar düşüyor. Tehlikenin tamamen giderilebilmesi, güzel memleketimizin normal hayata dönebilmesi için üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeli, dikkatli, sakin ve soğukkanlı olmalıyız” dedi.

PROVOKATÖRLERE DİKKAT

“Topyekun her türlü yanlışa karşı durmaya devam etmeliyiz. Hassasiyetlerimizi had safhada tutmalıyız” diyen Yılmaz, bu konuda uyarılarda bulundu:

 “Şimdi görüyoruz ki hem Bolu’da hem de Türkiye’de durumdan vazife çıkarıp, geçmişten gelen kinlerini, nefretlerini dökmeye çalışan fırsatçılar, provokatörler ortaya çıkıyor. Özellikle Bolu’da AK Parti ve İslam dinine karşı yaklaşımları nedeniyle irtibatı kestiğimiz bazı yapıların, bir kere bile Ak Parti lehine habere imza atmamış bazı medya kuruluşlarının bu hassas dönemde bizi yıpratmak için, ortalığı bulandırmak için harekete geçtiğine, fitnelerine devam ettiklerine tanıklık ediyoruz. Sayın Başbakanımızın da önemli vurguladığı gibi ‘durumdan vazife çıkaran provokatörlere fırsat vermemeliyiz. Bu işlere yeltenenlere gereken cevabı vermeliyiz.’ Bu tarz fırsatçılar bilmelidir ki, yaptıkları hala aramızda var olan darbeci kalıntılarına yarar, onlara hizmet eder.”

DURUMDAN VAZİFE ÇIKARANLARA İTİBAR ETMEYİN

Bolu’da Belediye seçimleri öncesinde mevcut AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay ile birlikte bu hain yapıya destek verenlerle bir restleşme görüşmesi yaptıklarını ve bu görüşme ile ilgili detayları kamuoyu ile de farklı zamanlarda paylaştıklarını hatırlatan Yılmaz,  bu konuda şunları söyledi:

“Ne üzücüdür ki bazı fırsatçılar yine iş başında. Bu hain terör örgütüne karşı duruşumuz, mücadelemiz net şekilde ortada iken, işin özünün ne olduğunun bilinmesine rağmen bu fırsatçıların yerel seçimler öncesinde yapılmış bir görüşmenin amacını perdeleyerek, saklayarak, farklı cümlelerle zaman zaman gündeme taşıyarak, şahsımı yıpratmaya yönelik çabalarının bu dönemde de devam ettiğini görüyoruz.  Bu alçakça tavırlarla şahsıma yönelik düşmanlıklarını kritik bir dönemden yararlanarak şahsımı yıpratma fırsatçılığına dönüştürmeye çalışmaktadırlar. Bize bugün çarpıtılmış cümlelerle saldıranlar, hedef gösterenler,  ortalığı bulandırmaya çalışan yapılar, bize, Partimize düşmanlığını her fırsatta sergilemekten kaçınmamış yapılardır. Bunlar, bizim asla kabul etmediğimiz, yok saydığımız, AK Parti lehine bugüne kadar hiç bir adım atmamış, hep ortalığı bulandırmaya çalışmış yapılardır. Bu alçakça gayretleriyle de asıl tıynetlerini de ortaya koymaktadırlar. Bu yapılara karşı çok dikkatli olmalıyız.  Aramızda hala sinsice gizlenmiş vatan hainleri dolaşıyor. Onları durduracak şey, fikirler ne kadar farklı olursa olsun, demokrasi söz konusu olunca nasıl bir anda  el ele vereceğimizi, gerekirse, bağrımıza taş basıp nasıl kucaklaştığımızı, ele güne, özellikle de düşmanlarımıza göstermek olacaktır. O yüzden bazı yapılara sesleniyorum; durumdan vazife çıkarmayın, çıkaranlara itibar etmeyin!”

Devletin bekası için FETÖ/PYD terör örgütüne karşı Türk Milleti’nin kenetlenerek demokrasiye inancını bütün dünya gösterdiğini vurgulayan Alaaddin Yılmaz, “Milletine kurşun sıkacak kadar gözü dönmüş, darbe girişiminde bulunan hainlere ve paralel terör çetesine karşı mücadelemiz kararlılıkla sürmektedir. Sinsice en yakınımıza kadar girerek yuvalanan bu yapıdan, cerahatten milletimizin de desteği ve bağlılığı ile temizleniyoruz. Ülkemizin geleceği de bu cerahatten temizlenmeye bağlıdır. Kimse bu yaratılmak istenen puslu ortamdan, kaos ortamından yararlanarak bizi birbirimize düşürmeye kalkmasın. Onlara da en güzel cevabı yine birlik ve dirlik içinde yan yana demokrasi nöbeti tuttuğumuz halkımız veriyor.”

BU ÖRGÜTÜ BU TOPRAKLARDAN TEMİZLEYECEĞİZ

Bu ihanet şebekesine karşı mücadelenin kararlılıkla süreceğini, bu terör örgütünün bizi karşı karşıya getirme ve bölme girişimlerini anlamayan, anlamak istemeyen, ülkemizin nasıl bir uçurumunu eşiğinden döndüğünü idrak edemeyenler olduğuna üzülerek tanık olduklarını belirten Başkan Yılmaz’ın son gelişmelerle ilgili detaylı açıklaması şöyle:

“Tabanı ibadet, ortası ticaret, tavanı ihanet olan bu FETÖ/PDY ihanet şebekesinin, Yüce Allah’a şirk koşarak ‘şah damarlarından bile kendilerine yakın olacağız’ söylemini kullanarak sinsice içimize ve bütün kurumlarımıza sızarak, en yakınımıza yuvalandığını gördük. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da belirttiği gibi darbe akşamında bizim bu örgütten kurtulma şansımız yoktu. Ancak elimizden Türk milleti tuttu ve aydınlığa çıktık. Halkımıza kurşun sıkacak kadar gözü dönmüş, darbe girişiminde bulunan bu hainler, paralel terör çetesi, Milletimizin kararlılığı karşısında başarısız oldu.

FETÖ/PDY terör örgütünü tamamını bu ülke topraklarından temizleyeceğiz. Bu ihanet şebekesine karşı mücadelemiz kararlılıkla sürmektedir, sürecektir. Bu çetenin bizi karşı karşıya getirme ve bölme girişimlerini anlamayan, anlamak istemeyen, ülkemizin nasıl bir uçurumunu eşiğinden döndüğünü idrak edemeyenler olduğuna üzülerek tanık oluyoruz. Yaratılmak istenen bu puslu havadan yararlanmak isteyenler olduğunu görüyoruz. Asil Türk Milleti, Ak Partilisi, CHP’lisi, MHP’lisi ve siyasi görüş ayrımı olmaksızın paralel terör çetesine karşı demokrasi nöbeti tutarken, davamıza sahip çıkmamızdan rahatsız olan, FETÖ/PDY terör örgütüne karşı verdiğimiz mücadele de çirkin siyasi oyunlarla bizi yıpratmaya çalışan odakların hain planları asla başarıya ulaşamayacaktır.

ŞER ODAKLARINA EN İYİ CEVABI HALKIMIZ VERİYOR

Kimse kritik dönemlerden yararlanarak bizi birbirimize düşürmeye kalkmasın. Nafile ve çaresiz şekilde yaratılmak istenen ayrımcılığa en güzel cevabı yine birlik ve dirlik içinde yan yana demokrasi nöbeti tuttuğumuz halkımız veriyor. Bolu ve Türk Halkı artık bu tehditlere ve şer odaklarına karşı bir ve diri olduğunu göstermiştir.

Ben Bolu Belediye Başkanı ve bir AK Parti kurucusu olarak geçmişte de paralel yapıya yakın isimlere sert uyarılarda bulundum. Onlara, ‘Bugüne kadar AK Parti ve bu devlet sayesinde iş yaptınız, önemli noktalara geldiniz. Artık karar verme zamanınız geldi. Bu devleti yıpratmaya çalışan bir terör örgütünün içinde yer almaya devam etmeyin. Kendinize gelin, doğruyu bulun’ dedim. Bu sözlerimin ne kadar doğru olduğunu ama bu kişilerin sadece görünürde olduğunu, içimize sızan bilmediğimiz birçok yapının olduğunu bugün daha iyi anlıyoruz.

Biz 17-25 Aralık süreçlerinden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayeti sayesinde çıktık. Bugün de bu zor dönemleri milletimizin gücü ve Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği ile atlatacağız.

Bolu Belediyesi ve çalışanları olarak darbe girişimi gecesinde Belediye’ye ait iş makineleriyle D-100 Karayolu’nun Ankara ve İstanbul istikametlerinin İl Jandarma Komutanlığı ve Bolu 2’nci Komando Tugayı'nın bulunduğu çevreye çıkan tüm yolları kapattık. Darbeci hainlerin Bolu’dan çıkmasını canımızı hiçe sayarak engelledik.

Uyumadan, yorulmadan günlerdir sokaklarda, meydanlarda ‘Demokrasi Nöbeti’ tutuyoruz. Biz yıllar önce çok zor koşullarda AK bir yolculuğa çıktık. Bu ülkenin geleceğini aydınlığa kavuşturmak için zorlu yollardan geçtik. Her türlü vesayete karşı çıktık. Bu terör şebekesi de, bu ülkeye yanlış yapanlar da,  ortamı bulandırmaya çalışanlar da, durumdan vazife çıkarmak isteyenler de yaptıklarının hesabını verecektir.

Biz topyekun her türlü yanlışa karşı durmaya devam edeceğiz. Tek devlet, tek millet, tek bayrak anlayışı ile birlik ve beraberlik içinde, yaralarımızı birlikte sararak, tüm zorlukların üstesinden geleceğiz.”

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2016, 19:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Teşekkürler
Teşekkürler - 4 yıl Önce

daha dün bu olay beni̇m dişimda tayyi̇p erdoğan i̇le hocaefendi̇ arasinda di̇yen aramizi bozmasinlar di̇yen kendi̇si̇ deği̇lmi̇ydi̇ bolunun sesi̇ haber yapmiş si̇z neden yapmadiniz bunlari haber yapmalisiniz

SIRADAKİ HABER