Düzceli bıçak ustaları Bolu’nun markajında

Düzceli bıçakçılar Kurban Bayramı öncesinde siparişleri yetiştirmek için yoğun mesai harcıyor. Düzceli bıçak ustaları İstanbul kadar Bolu’dan da  hatırı sayılır miktarda sipariş aldıklarını...

Düzceli bıçak ustaları Bolu’nun markajında

Düzceli bıçakçılar Kurban Bayramı öncesinde siparişleri yetiştirmek için yoğun mesai harcıyor. Düzceli bıçak ustaları İstanbul kadar Bolu’dan da  hatırı sayılır miktarda sipariş aldıklarını söylediler.


     Düzceli bıçak ustası Ali Osman Özkurt, Kurban Bayramı'na sayılı günler kala aşırı yoğunluk yaşadıklarını belirterek, bir haftada bin bıçak bilediğini söyledi.20 yıldır aynı işle uğraştığını anlatan Özkurt, ''Normal günlerde az olan siparişlerimiz bayramda artıyor. Bıçaklarını biletmek isteyen vatandaşlara gün verip, sonra gelmelerini istiyoruz. İşlerin arife gününe kadar daha da artacağını düşünüyorum. Aşırı yoğunluk var, işleri yetiştiremiyoruz'' diye konuştu. Özkurt, garantili ve kaliteli bıçakların tercih edilmesi gerektiğini vurgulayarak, iş yerinde ithal bıçak satmadığını söyledi.''Tamamen el yapımı, dövme çelik malzemeden bıçaklar yapıyorum'' diyen Özkurt, ''Aynı zamanda bileme işiyle uğraşıyorum. Piyasada sahte bıçak çok. 10-15 lira arasında olan bıçaklar, genelde sahte olup ömrü fazla gitmiyor. Bu da emek hırsızlığına giriyor. Vatandaşlarımız bu konuda dikkatli olsunlar'' şeklinde konuştu. Kurban kesiminde dikkatli olunması gerektiğini dile getiren Özkurt, ''Bıçaklar bilendikten sonra daha da keskinleşiyor. Onun için kurban kesiminde acele davranılmamalıdır'' ifadelerini kullandı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124