EDS cezaları belli oldu

Gider ayak Bolu’ya seçim hediyesi bırakan Alaaddin Yılmaz’ın, bıraktığı bu sistem çok can yakacak. EDS’leri İçişleri Bakanlığı işletecek, cezaları Emniyet Müdürlüğü kesecek.

EDS cezaları belli oldu

Haber: C. Kutay Aykan

Dönemin Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın girişimleriyle kurulan Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) ler hayata geçiyor. Kurulduğu günden itibaren sadece kayıt yapan sistem 17 Şubat’tan itibaren resmen hizmete girecek ve Bolu İl Emniyet Müdürlüğü MOBES Merkezi tarafından hem kayıt altına alınacak hem de hız sınırı aşan sürücülerin araç plakalarının fotoğrafları çekilerek, posta kanalıyla sürücülere ulaştırılacak. Sistem ayrıcı kırmızı ışık ihlali yapan sürücüleri de tespit edecek.

Bolu’da, Mudurnu yolu, Karacasu yolu, D-100 Ankara istikameti, D-100 İstanbul yolu gidiş geliş olmak üzere 7 koridorda kuruldu. Ayrıca, EDS sadece hız kontrolü yapmayacak, şehrin 32 yerine yerleştirilen kameralar, hatalı parklanma yapan sürücülerin plakalarına da cezai işlem uygulayacak.

İŞTE CEZALAR

 Hız sınırlarını % 10’dan % 30’a kadar aşmak 288 TL

Hız sınırlarını % 30’dan % 50’ye 598 TL

Hız sınırlarını % 50’den fazla aşmak Bin 228 TL olarak belirlendi

Ayrıca, park ihlali yapan sürücülere de 132 TL para cezası kesilecek

Bir yıl içerisinde 5 kez aynı cezayı alan sürücülerin ehliyetlerine bir yol boyunca el konulacak. Tekrarında ehliyetler iptal edilecek.

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2020, 12:40

Volkan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
ÇAKIL
ÇAKIL - 4 ay Önce

İLK ÖNCE BELEDİYENİN VE KINACININ OTOBÜSLERİNE CEZAYI KESİN.SANKİ TÜM YOLLAR ONLARIN.SİNYAL VERMEK YOK .TALİ YOLDAN ANA YOLA ÇIKARKEN GELEN GİDEN VARMI DİYE BAKAN YOK.

İsmail özçetinkaya
İsmail özçetinkaya - 4 ay Önce

Alaaddinin 3dönem bolulu nüfus getirdi ağlamaya gerek yok bence

Erhan çiftci
Erhan çiftci - 4 ay Önce

EDS sistemlerinde ortaya konulan hız sınırı trafik emniyetini sağlamaktan ziyade boluya giriş çıkış yapan vatandaşları kaz gibi yolmaya yarayacaktır.İstanbul, Ankara,Karabük gibi illerde olanca trafik yoğunluğuna rağmen 82 km olan hız sınırı Bolu'da kasıtlı olarak 70 km yapılmıştır. Çünkü sınırı ne kadar aşağı çekerseniz yazılan ceza o kadar artacaktır.Şahsen ben burada ceza yersem bu cezadan faydalacak olan bütün kurumlara ve yöneticilerine hakkımı helal etmeyecek ve ömrümün sonuna kadar beddua edeceğim. kim olursa olsun.
Tanju bey kasasına girecek olan %15 ekstra para nedeniyle Alaadin beye kızmak yerine dua etmeli. Çünkü bu konuda ceremeyi Alaaddinbey çekiyor ama sefasını Tanju bey sürecek. Tanju bey eğer gerçekten halkını düşünüyorsa buradaki hız sınırını 82 ye çıkarsın ve kahraman olsun.

SIRADAKİ HABER