Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir

AK Parti Bolu İl Başkanı Ömer Sayın Cumhuriyetin 89.yıldönümünü büyük bir coşkuyla kutladıklarını söyledi.   AK Parti Bolu İl Başkanı Ömer Sayın Boluluların Cumhuriyet bayramını kutladı. İl...

Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir

AK Parti Bolu İl Başkanı Ömer Sayın Cumhuriyetin 89.yıldönümünü büyük bir coşkuyla kutladıklarını söyledi.

 

AK Parti Bolu İl Başkanı Ömer Sayın Boluluların Cumhuriyet bayramını kutladı.

İl Başkanı Sayın yazılı olarak yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 89.yıldönümünü milletçe büyük bir onur, coşku ve heyecanla kutlamaktayız. Yüce meclisimiz bundan 89 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde “ Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir ” ilkesiyle Cumhuriyeti ilan etmiş, milletimizin çağdaş ve muasır medeniyetler seviyesine ulaşması yolunda en önemli adımı atmıştır. Bugün bizlere düşen görev çağdaşlaşma yolunda atılan adımları daha da çoğaltmak ve milletimizin refahını arttırarak, ulusumuzu dünya ulusları içerisinde hak ettiği yere taşımaktır. Bizlerde iktidara geldiğimiz günden beri AK Parti olarak bu yolda kararlı adımlar attık ve atmaya da devam edeceğiz. AK Parti iktidara gelmeden önce ülkemiz bir gün sonrasını göremeyen bir ülke konumundaydı. Kara bulutların ülkenin üzerini kapladığı günlerden aydınlık ve refah dolu günlere sizlerden aldığımız güç ile birlikte çıkarak, Türkiye Cumhuriyeti Devletini dünyada ve bölgesinde ciddi bir istikrar unsuru olmuş, dünya barışına yapmış olduğu katkılarla saygın bir yer edinmiş bir güç haline getirdik.”

 

“ATATÜRK’ÜN GÜVENDİĞİ BU GENÇLERE AK PARTİ’DE GÜVENDİĞİNİ ORTAYA KOYMUŞTUR”

“Ayrıca geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz de Cumhuriyetimizi ve onun getirdiği temel değerleri iyi öğrenmeli kendilerinden sonra gelecek nesillere aktarmalıdırlar.  “Cumhuriyeti biz kurduk onu yaşatacak olan sizlersiniz” sözleriyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk de Türk gençliğinden beklentilerini dile getirerek Cumhuriyeti gençlere emanet etmiştir. Atatürk’ün güvendiği bu gençlere AK Parti’de güvendiğini ortaya koymuş ve muhalefete rağmen Anayasa’da ki gerekli düzenlemeler yapılarak gençlerin önü açarak geçtiğimiz dönem seçilme yaşını 30’dan 25’e indirmiştir. Yine bugünde Türkiye’nin yeni vizyonu doğrultusunda seçilme yaşının 25 olmasını yeterli bulmayarak bunu 18’e indirmek için yeni bir karar aldık. Ancak ana muhalefet partisi milyonlarca gencimizin onurlarını rencide eder bir şekilde bu karara destek vermek bir yana, karşı durmuştur. Buna rağmen AK Parti gençlerimizin bu hakkını onlara teslim etmek için elinden gelen bütün çabayı gösterecektir. Bu vesileyle, tüm Bolulu hemşerilerimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyor, nice yıllara girmeyi temenni ediyorum. Ayrıca tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128