“Eğer öğrenci istiyorsak Akademisyen sayısı artmalı”

Ak Parti Bolu Milletvekili aday adayı Ferudun Kaya; “İlimize çok değerli akademisyenler geldi. Kıymetini bilemedik ne yazık ki onların bir kısmı gitti” dedi.

“Eğer öğrenci istiyorsak Akademisyen sayısı artmalı”
Ferudun Kaya; “Değerli büyüğümüz, merhum İzzet Baysal’ın Bolululara hediyesi olan Üniversitemize kurulduğu günden bugüne kadar 4600’e yakın akademisyen gelmiş ve ne yazık yarıdan fazlası da gitmiştir. Başka bir ifade ile akademik personel sirkülasyonu çok fazladır. Üniversitemiz kurulalıdan bu yana ortalama her yıl 200 civarında akademisyen gelmiştir. Bir o kadara yakını da gitmiştir” şeklinde konuştu.

 

 “BEYİN GÖÇÜ BAŞLATMAYA ÇALIŞACAĞIM”

 

Hz. Ali (ra) “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” demiştir. Ben de AİBÜ öğrencilerine bilgi öğreten hocalarıma, meslektaşlarıma hizmet etmeye çalışacağım. Onlardan birisi olduğumu onlara hissettireceğim. İlimize beyin göçü başlatmaya çalışacağım. Mimar, çevre, gıda, turizm, spor, gibi birçok alanda değerler var. Bu değerlerin ilimiz ve ülkemiz sorunlarına bakış açılarını ve çözüm önerilerini almaya çalışacağım. Aynı zamanda onlarında vekili olarak neler yapabileceğimi konuşacağım. Her alanda onlar ilimize değer katıyorlar. Şayet akademisyenlerin sorunları ile dertlenebilirsek. Daha fazla bilgi üretecekler ve onları ilimizde okuyan öğrencilere sunacaklardır. Daha huzurlu öğretim elemanı daha mutlu ve başarılı öğrenci demektir. Daha mutlu öğrenci ise ilimizin daha fazla tanıtımı demektir.

 

“VEKİL OLURSAM AKADEMİYLE YAKINDAN İLGİLENECEĞİM”

 

Şayet Ak Parti Genel Merkezi yetkilileri tercih eder Yaradan da nasip ederde ilimizin vekili olursam ayda bir günümü Üniversitemizin Kıymetli Akademisyenlerine ayıracağım. Her ay farklı bir fakültede olacağım ve hangi görüşten olurlarsa olsunlar arzu eden Saygıdeğer Hocalarımızın odalarını ziyaret etmeye çalışacağım. Şayet Üniversite kenti olmaya adaysak, ilimizde öğrenci sayısını arttırmak istiyorsak akademisyen sayısını da artırmak gerekir.

Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile eğitime bütçeden en fazla ödenek ayrılmaya başlanmıştır. Toplumların uygarlık düzeyi, öğretmene verdiği değerle ölçülür. O nedenle kendisi de akademisyen olan Başbakanımız Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu'nun göreve geldikten sonraki ilk icraatlarından birisi akademisyen maaşlarında artış sağlamak olmuştur.  Net maaşlarına yaklaşık yüzde 35 civarında iyileştirme yapılmıştır(yayın performansı hariçtir).

Akademisyenlerin sayısı yanında Üniversitemizde, uluslararası alandaki bilimsel çalışmalar öncelikle ilimizin ve ülkemizin kalkınması için önemli bir parametredir. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2015, 14:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Rıfkı Bey
Rıfkı Bey - 6 yıl Önce

bu söylediğini unutma sakın.

SIRADAKİ HABER

banner128