Eğitim-İş’ten Milli Eğitim Müdürüne kınama

Eğitim-İş Sendikası Bolu Şube Başkanı Hülya Çınar’dan da Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz’e tepki geldi. Çınar açıklamasında; “Türkiye Cumhuriyetinin 10.yılında Cumhuriyetimizin onuruna yazılmış olan 10.yıl marşını baskıyla ve tehditle susturulmaya, gönüllerden silinmeye çalışılmasını şiddetle kınıyoruz” dedi.

Eğitim-İş’ten Milli Eğitim Müdürüne kınama
HABER: KASIM ŞAHİN

Çınar, konu hakkında şunları söyledi; Basında edindiğimiz bilgilere göre İlimizi İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Yusuf CENGİZ 10. yıl marşını yasaklamıştır. Yine basından aldığımız bilgilere göre: Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, çıkan haberleri doğrulayarak "Yapılan haber doğrudur, böyle bir açıklamada bulundum. 10. Yıl Marşı artık geçmişte kalmıştır, biz geçmişle ilgilenmiyoruz. Önümüze bakıyoruz ve 2023'de 100. Yıl Marşını yazacağız." Şeklinde açıklamalarını sürdürmüştür.

Eğitim-İş sendikası olarak Cumhuriyetimize ve onun değerlerine yönelik her türlü girişimin karşısında olacağımızı, gerekirse göğsümüzü siper etmekten çekinmeyeceğimizi kamuoyuyla paylaşıyoruz.

Cumhuriyetimizin sembollerinden biri haline gelmiş 10. Yıl Marşımızın ilimiz Milli Eğitim müdürü tarafından yasaklanmaya çalışılmasından derin üzüntü duyduğumuzu da ayrıca belirtmekte yarar vardır.

Hiçbir baskı bizi yıldırmayacaktır. Eğitim iş sendikası olarak Milli Eğitim müdürünü bu yanlıştan derhal dönmeye davet ediyoruz. Girişimi bir kez daha kınadığımızı kamuoyu ile  paylaşıyoruz. Sendikamız konunun takipçisi olacaktır.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2016, 18:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128