“Eğitim şart”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, gazetemizin önceki gün yaptığı, “Hani bisiklet yoluydu!!!” haberimizin ses getirmesi üzerine açıklamada bulunarak, “Eğitim şart” diye konuştu.

 “Eğitim şart”

Haber: Kasım ŞAHİN

 

Bisiklet yolunun İzzet Baysal Caddesi kesiminin tamamlandığını ancak bu yolun bilinçli bir şekilde kullanılmadığının kendisinin de farkında olduğunu belirten Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, haberimizi de ihbar kabul ederek, “Bisiklet yolu eğitim ve alışma meselesidir. Dünyanın hiçbir yerinde bu renkli göz alıcı yapılmış bir yer göremezsiniz. Sadece yer koyu ise beyaz üzerine bisiklet işaretleri vardır. Vatandaşların araçlarıyla bisiklet yolundan gitmesi eğitimle ilgilidir. Bu yolun üzerinden insanlarımız, araçlar gidecektir ama yavaş yavaş her şey normale dönecektir. Bu bir geçiş sürecidir. Gönlümüzden geçen buranın artık bir bisiklet yolu olduğu ve bisiklet yolundan insan ve araçların geçmesinin doğru olmadığının insanlarının anlamasıdır. Herkesin bu konuda bize yardımcı olması lazım” dedi.

 

Milli Eğitim, Diyanet İşleri, Basın-Yayın kurumları bu konuda bize yardımcı olmaları gerekmektedir diyen Başkan Yılmaz, açıklamasını şu sözleriyle tamamladı; “Bu süreçte bisikletçimiz de kendi yolundan gitmesini bilecek, yayalarda kendi yolundan gidecek. Emniyet, Zabıta ve Bolu insanımız bu konuyla bizzat ilgilenmelidir. Bu mavi renk bisiklet yolu rengidir. Gelişmiş ülkelerde bu renkleri göremezsiniz. Çünkü oralarda alışılmış bir durum olduğu için bu tür renkli yapmazlar. Biz de insanlarımızı bisiklet yoluna alıştırmaya çalışıyoruz. Bununla ilgili başlarına zabıta ya da başka bir kurumdan görevli koymak olmaz. Bu vatandaşlık bilincidir. Zabıta uyarır. Ancak bu en başta vatandaşlık görevidir”

 

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2014, 09:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128