Eğitim Sen’den anlamlı bir panel daha

Son aylarda arka arkaya gerçekleştirdiği panellerle Bolulu vatandaşların Türkiye ve dış politika gündemleri hakkında bilgilendiren Bolu Eğitim Sen’in önceki gün misafiri ülkenin tanınmış akademisyenlerinden yazar Fatih Yaşlı oldu.

Eğitim Sen’den anlamlı bir panel daha

HABER: FARUK ÇİDEM

Türkiye’nin tanınmış yazarlarından akademisyen Fatih Yaşlı önceki gün Bolu Eğitim Sen Şubesi’nin düzenlediği “Ortadoğu ve Laiklik” panelinde Bolulu vatandaşlarla bir araya geldi. Eğitim Sen’in son aylarda arka arkaya önemli isimleri Bolu’ya davet etmesi ve katılımın yoğun olması Bolu’da ciddi bir ihtiyacın giderildiğini de gösteriyor.

Geçtiğimiz haftalarda Hüseyin Aygün ve Gökhan Günaydın’ı konuk eden Eğitim Sen Bolu Şubesi önceki gün de gazeteci, yazar ve aynı zamanda akademisyen olan Fatih Yaşlı’yı sendika binasında ağırladı. Ortadoğu’daki gelişmeler ve ülkemize yansımaları hakkında tarihsel bir süreci dinleyicileri ile paylaşan Yaşlı, Sovyetler Birliği’nin dağılmasından sonraki sürece özellikle değinilmesi gerektiğini söyledi.

Türkiye’de laikliğin kaybedilmesinin somut örneklerini her gün yaşadığımızı belirten Fatih Yaşlı; “bu geri gidişin başlangıcını 1946’lara kadar götürebiliriz. Köy enstitülerinin kapatılması işe başlayan süreç 1980 darbesiyle birlikte imamhatiplerin tekrar açılması, din derslerinin zorunlu hale gelmesiyle devam etmiştir” dedi.

Fatih Yaşlı’nın konuşması sonrasında soru ve cevap bölümüyle devam eden panel, Eğitim Sen Bolu Şubesi tarafından Yaşlı’ya plaket verilmesiyle son buldu. 

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2016, 18:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128