EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR

Elginkan vakfı müdürü Murat Özen, iş kur ve ticaret ve sanayi odasıyla ortaklaşa sürdürdükleri eğitimlerine tüm hızla devam ettiklerini söyledi.

 EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR

 Elginkan vakfı Bolu’da organize sanayi bölgesinde kurslarını, geliştirme ve uyum kursları, toplam kalite yönetimleri seminerleri ve tüm Türkiye de Bolu dışında uzaktan eğitim kursları ile 60 farklı kurs alanı 70 farklı seminer ve 6 farklı uzaktan eğitim ile kurslarına devam ediyor. Vakıf Müdürü Özen, bu yıl 9 ay boyunca 5100 kişiye eğitim verdiklerini söyledi. Eğitime gelen sekiz yüz elli kişinin, geliştirme ve uyum kursları, geri kalan 4 bin 2 yüz 50 kişinin toplam kalite yönetim semineri aldığını da belirtti.

“EĞİTİMLERİMİZ İŞ GÜCÜ VE İŞ İSTİHDAMINA YÖNELİKTİR”

Eğitimlerinin amaçları hakkında bilgi veren Özen; “ Biz eğitimleri verirken özellikle Bolu ilinde piyasada ki eksik iş gücü, istihdama yönelik eğitimleri ön plana alıyoruz. Özellikle kamu kurum ve kuruluşlarıyla iş birliği yapmayı önemsiyoruz.  Yapığımız iş birlikleri arasında İş kur, KOSGEB, Ticaret ve sanayi odası ve diğer devlet kurumlarına tamamen sonsuz bir destek vererek eğitimlerimizi sürdürüyoruz. İş kurla ve Kosgeb’le girişimcilik eğitimleri devam etmekte. Ticaret ve sanayi odasını da buna dâhil ederek girişimcilik kurslarına gelenlerin KOSGEB tarafından verilen hibe desteklerinden yararlanmalarını, İş kur tarafından da gelen kişilere de günlük 20 lira gibi harçlıklarını almaları sağlıyoruz” dedi. Kendilerinin bu eğitimlerden hiçbir kâr amacı gütmeden yaptıklarını belirtti. Özen, bu eğitimlerin 2015 yılında da devam etmesi için şimdiden çalışmalara başladıklarını söyledi. İş kur, ticaret ve sanayi odası ve kosgeb dışında Düzce organize sanayisi ile birlikte “ Dev eğitim” adı altında bir proje yaptıklarını söyleyen Özen; “Dev eğitim projesi adında anlaşılacağı üzere büyük bir proje. Bu projeyi düzce organize sanayiyle birlikte yürütüyoruz. Bu projede amaç eğitim verdiğimiz kişiler arasından birincileri belirleyip onlara ödül vermek ve başarılarının devamını sağlamaktır. Bu projeye seneye ticaret ve sanayi odasını da dâhil etmek istiyoruz” dedi.

“ BOLU HALKI EĞİTİMLERE GEREKEN İLGİYİ GÖSTERİYOR”

Bolu ili halkının eğitimlere gereken ilgiyi gösterdiğini söyleyen Özen, özellikle üniversite öğrencilerinin ve işletme çalışanlarının kendi branşın da ya da mesleğiyle alakalı konularda veya farklı konulara uzmanlık edinip yatay, dikey sıçrayış içerisinde olan insanların ilgi gösterdiğini belirtti. Bu ilginin onları memnun ettiğini belirten Özen; “Bolu halkının ilgisi bizim için önemli biz onlara her gün farklı eğitimler bulmak için araştırmalar yapıyoruz. Bizde ilginin daha da artarak Bolu ilinin tamamını kapsamasını hedefliyoruz” dedi.

“ CEZAEVİ HÜKÜKMLÜLERİ İÇİNDE EĞİTİMLER VERİYORUZ”

Adalet bakanlığı denetimi serbestlik müdürlüğünde oku değiş anla değiş projesi kapsamında cezaevi hükümlülerine de eğitim verdiklerini söyleyen Özen; “Bu proje de Elginkan vakfı olarak orda bir kütüphane oluşturduk. Amaç hükümlülere yöneliktir. Bu kütüphanede kitap okuyarak kendilerini geliştirmeleri yine özel seminer kategorisinde f tipi ve t tipi cezaevi hükümlülerine yönelik pozitif yaşam videolu eğitimi vererek sonunda anket değerlendirme sonuçlarını psikologlar eşliğinde değerlendirdik ve geri dönüşler çok iyiydi. Tabi bu projelerin bir zamanı ve sürdürülebilirliği var. Bizde bunları takip edip destekleyerek bu projeleri artırmayı istiyoruz”diye söyledi.

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2014, 10:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128