Ekin tarlasının yanışını hüzünle seyretti

Bolu’da Paşaköy mahallesinde bulunan ekin tarlasında çıkan yangında 14 tona yakın buğday telef oldu. 10 milyar lira zarara uğrayan ve tarlayı sahibi Nazmi Öztürk'ten kiralayan Aydın Genç ekinlerinin yanışını hüzünle seyretti. Genç’i arkadaşları teselli etmeye çalıştı.

Ekin tarlasının yanışını hüzünle seyretti
Haber: Kasım ŞAHİN – Faruk ÇİDEM

Bugün öğle saatlerinde Bolu’nun Paşaköy Mahallesi’nde Nazmi Öztürk’ten kiralayan Aydın Genç’e ait ekin tarlasında yangın çıktı. Rüzgarın etkisiyle hızla yayılan ateşleri gören çevredeki vatandaşlar olayı itfaiye ekiplerine bildirdiler. Yaklaşık 14 ton buğdayın bulunduğu tarlaya ilk gelen itfaiye ekipleri söndürme çalışmalarında yetersiz kalınca ikinci bir itfaiye ekibi olay yerine çağırıldı. İki araçla yangına müdahale eden itfaiye ekipleri yaklaşık yarım saatlik uğraş sonucunda tarlada çıkan yangını kontrol altına aldı.

D-100 karayolunun hemen yan kısmında ki ekin tarlasında çıkan yangını gören vatandaşlar cep telefonlarıyla yangını ve itfaiye çalışmalarını görüntülemeye çalıştılar. Bu sırada tamamen yanıp küle dönen ekin tarlasının yok oluşunu hüzünle seyreden tarlayı kiralayan ve ekin eken Genç’i arkadaşları teselli etmeye çalıştı. Genç, “Ürünümün hasatına günler kala böyle bir faciayla karşılaşmam beni çok üzdü. Tarlayı arkadaşımdan kiralamıştım. Ekinimden 10 bin TL’lik zarara uğradım. Tarla kirası ise başka bir zarar oldu benim için” diye konuştu. Diğer yandan ekinlerin neden dolayı yandığı ise itfaiye ekipleri tarafından araştırılmaya başlandı.

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2016, 17:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128