Ekmek artık aslanın midesinde##hb_manset.gif

Abant İzzet Baysal Üniversitesinde düzenlenen “Kariyer Günleri”ne katılan Bolulu iş adamları gençlere işsiz kalmamanın ve zengin olmanın inceliklerini anlattılar. İş adamlarının sunumlarını büyük bir...

Ekmek artık aslanın midesinde##hb_manset.gif

Abant İzzet Baysal Üniversitesinde düzenlenen “Kariyer Günleri”ne katılan Bolulu iş adamları gençlere işsiz kalmamanın ve zengin olmanın inceliklerini anlattılar. İş adamlarının sunumlarını büyük bir dikkatle dinleyen öğrenciler sunum sonrasında sordukları sorularla iş adamlarını terlettiler.

 Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nce (AİBÜ) düzenlenen “Kariyer Günleri” dört ayrı programla devam etti. AİBÜ Kültür Merkezinde gerçekleşen etkinliklerin ikinci gününde ilk olarak “İş Adamları Paneli” düzenlendi. Panele, Bolca Hindi Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Erbayram, Abant Su Kalite Güvence Müdürü Nagehan Asma, Bolu Çimento Personel ve İdari İşler Şefi Kurtuluş Köstereli ile Deniz Gıda Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Aksoy katıldı. Katılımcılar, konuşmalarında, emeğin ve çok çalışmanın, araştırmanın ve bilgi sahibi olmanın, bilgi ve deneyimi kullanabilme becerisinin, vizyon sahibi olmanın, çabuk hareket etmenin iş yaşamında çok önemli olduğunu vurguladılar. İkinci olarak Elginkan Vakfı’nca “CV Hazırlama Teknikleri” konulu sertifikalı eğitim programı düzenlendi. Eğitim programının açılış konuşmasını Elginkan Vakfı Genel Müdürü İlhan Üttü yaptı. “CV Hazırlama Teknikleri” konulu eğitim seminerini ise AİBÜ Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Nihal Mamatoğlu verdi. Doç. Dr. Mamatoğlu, iş başvurularında iyi niyet, samimiyet ve dürüstlüğün önemine dikkati çekti. Öğleden sonraki ilk programda Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Şube Müdürü Haydar Ali Baş, Sermaye Destek Programını tanıttı. Sermaye Destek Programının amacının yeni ve yenilikçi iş fikirleri olan genç girişimcileri desteklemek olduğunu ve gerekli bilgilerin bakanlığın internet sitesinden edinilebileceğini ifade eden Baş, “Programa üniversitelerin örgün eğitim veren bir lisans programından bir yıl içinde mezun olabilecek durumdaki öğrenci, yüksek lisans veya doktora öğrencisi ya da lisans, yüksek lisans veya doktora derecelerinden birini ön başvuru tarihinden en çok 5 yıl önce almış gerçek kişiler başvurabilmektedir. Destekleme süresi 12 ay, desteklenmesine karar verilen iş fikirlerinin giderlerine uygulanan en fazla destek miktarı 100 bin lira olup, sağlanan destek tutarı teminat alınmaksızın ve hibe olarak verilmektedir.” Dedi. Günün son programında ise Kosgeb Kobi Uzman Yardımcısı Mustafa Deniz, genç girişimcileri destekleme programları ile ilgili bilgi verdi. Deniz; Kosgeb Girişimcilik Destek Programı, Kobi Proje Destek Programı, İşbirliği-Güçbirliği Destek Programı, Ar-Ge, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı, Tematik Proje Destek Programı, Genel Destek Programı ve Gelişen İşletmeler Piyasası Kobi Destek Programı hakkında bilgi verdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124