El Ele Verip Engelleri Birlikte Aşıyoruz!

Bolu merkez ve ilçelerinde yaşayan gençlerin engelli gençler hakkında bilgi sahibi olması, bilinçlenmesi bu sayede farkındalık oluşturulup Engelli bireylerin sorunlarını anlamalarını, onların gözünden hayata bakmalarını sağlamasını amaçlayan projede Engelli Gençleri toplumdan dışlamadan sahiplenmeleri de amaçlanmaktadır.

El Ele Verip Engelleri Birlikte Aşıyoruz!
Bolu Bağışçılar Vakfı olarak 6 000 TL hibe desteği verdiğimiz projenin 3/2 lik büyük kısmını Gençlik Spor Bakanlığı karşıladı.

 

Bolu Gençlik Kulübü Derneği tarafından hazırlanan projenin paydaşları; PEYDER (Psikolojik Eğitim ve Yardım Derneği) nin hazırladığı projeye RAM(Rehberlik Araştırma Merkezi) vatandaşlardan ilgi büyüktü.

 

Projeye faaliyetler kapsamında dahil edilen hafif düzey Zihinsel Engelli Gençlerimizin toplumla kaynaşması, özgüvenlerinin artırılması, kendileriyle ve çevreleriyle barışık bir hayata devam etmeleri öncelikli hedeflerimizdendir

 

Proje merkez ilçe, Seben , Kıbrısçık, Mudurnu ve göynük ilçelerinde bilgilendirme faaliyetlerinin yanı sıra, tişört boyama etkinliği, görme engellilerin daha iyi anlaşılması için simülasyon etkinliği, Abant'ta piknik ve uçurtma yapımı etkinliği, duvar boyama etkinliği gibi bir dizi etkinlikten oluşuyor. Etkinlikler halka açık alanlarda yapıldığı için özellikle tişört boyama ve duvar boyama etkinliklerinde vatandaşların ilgisi yoğundu. HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2015, 19:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128