El ele verip protesto ettiler

Kıbrıscık Belediye Başkanı Doğan Dağ, Belediye Meclis Üyeleri ve Eski Belediye Başkanı H.Hüseyin Yaman, İŞKUR tarafından ilçeye işçi gönderilmeyince, ilçenin caddeleri, sokakları, park ve bahçeleri kendi elleriyle temizlediler.

El ele verip protesto ettiler

 Haber: Semih BAYKAL

Bilindiği üzere geçtiğimiz, Mayıs ayında Toplum Yararına Proğram çerçevesinde, Bolu il ve ilçe belediyelerinde altı aylık süre ile istihdam edilmek üzere Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğünce dağıtımı yapılan 270 işçi, Kıbrıscık Mengen, Mudurnu ilçeleri ve Gökçesu Beldesi ayrılarak kalan belediyelere dağıtılmıştır. Kıbrıscık Belediye Başkanı Doğan Dağ, Belediye Meclis Üyeleri ve Eski Belediye Başkanı H.Hüseyin Yaman’da bu durumu protesto etmek için caddeleri, sokakları, park ve bahçeleri kendi elleriyle temizlediler. Yaptıkları protesto gösterisiyle ilgili Kıbrıscık Belediye Başkanı Doğan Dağ; “ Oysaki hangi siyasal anlayış, hangi etnik köken, hangi din ve mezhebe sahip olurlarsa olsunlar yerel halkın tamamı belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Yapılan dağılımın Anayasanın eşitlik ve adelet ilkelerine aykırılık taşıdığı ortadadır. Bu uygulama ile ile ayrımcılık, ötekileştirme, hakkaniyetsizlik ve cezalandırma amaçlanmaktadır. TYP harcamaları, genel bütçeden ayrılan ödenek ile karşılanmaktadır. Vergisini özveri ile ödeyen halkımız, bir kez daha pay almaktan alıkonulmuştur. Bizler, Kıbrıscık Belediye Meclisi olarak bu haksız uygulamayı protesto ediyoruz ve caddelerimizi, sokaklarımızı, park ve bahçelerimizi kendi ellerimizle temizlemeye başlıyoruz” dedi.


Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2016, 15:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
Naciz
Naciz - 4 yıl Önce

helal olsun başkana ve kıbrıscık halkına bolu belediyesi örnek alsın öyle heryere çiçek dikmeyle hizmet olmaz bide en pahalı suyu kullanıyoruz,bolu belediyesi yatsın kalksın tayyip erdoğana dua wtsin yoksa 0 hizmet veren bi belediyede zor seçilirdi 10 yıldır yollar hala delik deşik, altyapı yine aynı geçen yıl döşedikleri borular patladı bu yıl mecburen değiştirdiler, daha çooook bitmez bolu belediyesinin işleri ve hep böyle geçen üniversite yolunu ka, mışlar boru döşemişler, ya bi düzgün yama yapın be, adamlar toprağın üstüne asfaltı dökmüş geçmiş tabi oda 2 sat sonra çöktü tekrar geldi adamlar, yetkililer duyun sesimizi personeli asfalt eğitimi verinnnnn

Mehmet GÜLEN
Mehmet GÜLEN - 4 yıl Önce

türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanına başarı, gurur, onur ve haysiyet taşıyan bireylerin doğduğu, büyüdüğü nacizane ilçeme yapılan bu haksızlık, utanç vericidir. şu bilinmelidir ki kibrisçik ve kibrisçik halkini bu tarz yaklaşımlarla bezdiremezsiniz. hizmetten, ülke sadakatinden, insanlıktan,uzaklaştıramazsınız. kibrisçik ve kibrisçik halkı sandığınız kadar küçük değil. kimsesiz değil. unutmayın sessiz atın çiftesi pek olur! temennimiz bu yanlışın derhal düzeltilmesidir. i̇htiyacımız olduğundan değil, siyasi ayrımcılık anlamında görünen bu yanlışın kitlesel ve siyasi gruplaşmalara sebebiyet verebilecek olmasını önlemektir gayemiz. zira kibrisçik ın siyasi kimliği ezelden bu yana bellidir. bu başarılı şanlı tepkiyi gösteren kıbrısçık halkını, saygıdeğer belediye başkanımızı, eski belediye başkanımızı, belediye meclis üyelerini tebrik ediyor, önlerinde saygıyla eğiliyorum. saygılarımla..

SIRADAKİ HABER

banner128