Elektriğe gizli zam!##hb_manset.gif

Bolu halkı bir aydır elektrik faturaları yüzünden büyük bir sıkıntı yaşıyor. Elektrik faturalarının Aralık ayına oranla yüksek gelmesine Ocak ayında yapılan % 20 oranındaki “gizli zam” neden olarak gösteriliyor.   BOLU’da...

Elektriğe gizli zam!##hb_manset.gif

Bolu halkı bir aydır elektrik faturaları yüzünden büyük bir sıkıntı yaşıyor. Elektrik faturalarının Aralık ayına oranla yüksek gelmesine Ocak ayında yapılan % 20 oranındaki “gizli zam” neden olarak gösteriliyor.

 

BOLU’da son bir ayda elektrik faturalarına itiraz had safhaya ulaştı. Bolu bölgesinden 1 Ocak 2013 tarihi itibariyle sorumlu olan SEPAŞ tarafından gönderilen ocak ayı elektrik kullanım faturaları büyük itirazlara neden oldu. Dünyanın en yüksek tarifeli Elektrik kullanım bedellerini yıllardır ödeyen ve özelleştirme çalışmaları sonrasında alınan hizmet kalitesinde büyük bir değişiklik yaşamayan Türkiye’de devlet “elektrik faturası” adı altında TRT payı, Belediye tüketim vergisi gibi bir çok kalemde vergi tahsilatı yapıyor.Bu durumda 100 liralık elektrik tüketen bir vatandaş SEPAŞ’ın izlediği fatura politikası sayesinde  neredeyse % 50 oranında ek vergi ödemiş oluyor.Geçtiğimiz ay elektrik faturalarının yüksek gelmesinin sebebi elektriğe yapılan % 20 oranındaki gizli zam olarak gösteriliyor.Bu konuda SEPAŞ’ın yapacağı açıklama merakla bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128