Elektrik prizi bu hale geldi

Bolu’da bir evin elektrik prizine katılan şarj aleti, kısa devre yapınca elektrik prizi bu hale geldi. İtfaiyeciler prizin bu şeklini görünce adeta şok oldular.

Elektrik prizi bu hale geldi

Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünde görev yapan itfaiyeciler, gittikleri bir ev yangınında elektrik prizinin ilginç bir şekle girmesi karşısında şok oldular. İtfaiyeciler ilk defa böyle ilginç bir olayla karşılaştıklarını dile getirdiler.

Bolu İtfaiye Müdürü Mehmet Duman, evlerde, işyerlerinde ve bir çok kapalı alanlarda elektrik prizlerine uzun süreli katılan elektrik aletlerinin yangına neden olduğunu belirterek; “Elektrik prizlerinde; şarj aleti, ütü kablosu, radyo-teyp kısacası her hangi bir elektrikli kablo fişi takılı bırakmayınız. Sonuç resimde görüldüğü gibi yangın sebebi olmakta. Uzun serili kalan ve aşırı ısınma sonrası büyük yangınlara neden olabilir. Bolu’da bir evde çıkan yangında elektrik prizinin bu hale gelmesi bizleri de şaşırttı. Bolulu vatandaşların bu konuda duyarlı ve dikkatli olmalarını bekliyorum” diyerek uyarıda bulundu. 

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2016, 13:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bilirkişi
Bilirkişi - 4 yıl Önce

piriz değil gece lambası desek daha uygun gibi.

SIRADAKİ HABER

banner128