Elfaz Temiz Atatürk Heykeline yapılan saldırıyı kınadı

ADD Bolu Şube Başkanı Elfaz Temiz, “Ortadoğu’nun sınırlarının ABD, AB ve İSRAIL 'in menfaatleri doğrultusunda yeniden çizilmesi olarak özetlenebilecek olan Büyük Ortadoğu Projesi’nin Türkiye'de uygulanmasını sağlamak üzere 2002 de iktidara taşınan AKP'nin, üstlendiği görev gereği ısrarla sürdürdüğü " AÇILIM -ÇÖZÜM süreci REJİMİ iyice tehdit eder hale gelmiştir. Bugüne kadar ŞIMARTILAN PKK İŞİD' i bahane ederek ülkemizin bazı yerlerinde ATATÜRK HEYKELLERİNE saldırılar düzenlemiştir. Bunların tümünü şiddetle LÂNETLIYOR ve KINIYORUZ” dedi.

Elfaz Temiz Atatürk Heykeline yapılan saldırıyı kınadı
Atatürkçü Düşünce derneği Bolu Şube Başkanı Elfaz Temiz, açıklamasının devamında; “Ülkemiz resmen değilse de şu anda fiilen bölünmenin eşiğine getirilmiştir. Anadilde Eğitimi bahane ederek devletin okulları ateşe veriliyor,HES ler bahane edilerek devletin şantiyeleri yakılıyor,Terör Örgütlerince hayali mahkemeler kurulup ideolojilerine ters düşenler yargılanıyor,Devletin kurumları tek tek yıkılıyor .Devletten maaş alan ve adına  Milletvekili denen şahıslar devletin askerini ,polisini taşlıyor.Onlara küfür ediyor,tokat atıyor.Ama Devlet Yetkilileri kendi hükümetlerinden korktukları için onlara ses çıkaramıyorlar. Sorumlusu olan HÜKÜMET İSE, bütün bu olanları sadece izliyor ve gündemi değiştirmek için yeni hamleler yapıyor, örneğin TÜRBANI  ilköğretime sokarak milletin dikkatini başka yöne çekmeye çalışıyor. Neticede AÇILIM SÜRECİNİN ne olduğu  açıkça ortadadır.Bir taraftan Atatürk’ün kurmuş olduğu Laik ve Demokratik Cumhuriyet sonlandırılıyor,onun devrimleri tek tek yok ediliyor;ama bu iş alıştıra alıştıra yapıldığı için herkes seyirci olmaktan öteye geçemiyor” diye konuştu.

BU SÜRECİN SORUMLUSU BAŞTAN SONA  HÜKÜMETTİR.

AMA BU SÜRECIN  SONUNUN REJIME, DEVLETE, DEMOKRASİYE YÖNELIK BİR TEHLİKE  OLDUĞUNU ŞU  VEYA BU NEDENLE  ÖNGÖREMEYEN  VE SONUÇTA ETKİN MÜCADELE ETMEYEN,BAŞTA SİYASI MUHALEFET PARTILERİ  OLMAK ÜZERE TÜM TOPLUM KURULUŞLARI DA KUSURLU VE SORUMLUDURLAR.

BU NEDELE, BIR KEZ DAHA VE ISRARLA ATATÜRK  CUMHURİYETI İLE VAROLAN  VE VARLIĞINI SÜRDÜREN, TÜM SİYASİ PARTİLERE, DEMOKRATİK KİTLE ÖRGÜTLERİNE,  MESLEK  VE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINA VE YARGI TEMSİLCİLERİNE SESLENİYORUZ

 

1-BU CUMHURIYETE ÇOK ŞEY BORÇLU OLDUĞUMUZU VE OLDUĞUNUZU UNUTMAYIN

 2-ARAMIZDAKİ HER TÜRLÜ SİYASİ GÖRÜŞ AYRILIKLARINI BİR KENARA BIRAKARAK VEYA CUMHURIYETIMIZIN " ÇAĞDAŞ DEMOKRATİK HUKUK DEVLETİ " OLARAK KALMASI, ÜLKENIN BÜTÜNLÜĞÜ  VE DEVLETIN KAYBEDİLEN İTİBARININ İADESI İÇİN ÇOK GEÇ KALMADAN  HALKIN YANINDA YER ALMALI, BIRLIKTE MÜCADELEYE BAŞLAMALIYIZ. GÜN,  VATANIN, CUMHURİYETİN GELECEĞINE SAHİP ÇIKMA   KENDİ KİŞİSEL MENFAATLERİMİZİN ÖNÜNE KOYABİLME ve  BU SINAVDAN ALNIMIZIN AKI ILE ÇIKMA GÜNÜDÜR

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2014, 10:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128