Elfaz Temiz dur durak bilmiyor…

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Milletvekili Aday Adayı Elfaz Temiz, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Bolu Şubesi’ni ziyaret etti.

 Elfaz Temiz dur durak bilmiyor…

Haber: Ceylan BEYKOZ

Atatürkçü Düşünce Derneği ile kardeş kuruluş olan ÇYDD’nin yeni seçilen başkanı Nural Çıngı’ya ve yönetim kuruluna başarılar diledi. Prof. Dr. Türkan Saylan’ı rahmet ve minnetle anan Elfaz Temiz, lepra (cüzzam) hastalığıyla ilgili Türkiye’de en büyük mücadeleyi başlatanlardan birisi olduğunu ve o çalışmaları esnasında büyük bedeller ödediğini söyledi. Aynı zamanda Bolu İl Sağlık Müdürlüğü’nde Bulaşıcı Hastalıklar Şube Müdürlüğü yapmış olan Elfaz Temiz, zaman zaman lepralı hastalar konusunda Prof.  Dr. Türkan Saylan hocayla birlikte çalıştıklarını hatırlattı. Ayrıca ihtiyaç sahibi bir çok üniversite öğrencisine vermiş olduğu burslarla laik, demokrat ve çağdaş gençlerin yetiştirilmesine katkılarının büyük olduğunu söyledi.

Büyük özverilerle demokratik kitle örgütlerini ayakta tutan Yönetim Kurullarına ve Başkanlarına başarılar diledi. ÇYDD Bolu Şubesi Başkanı Nural Çıngı’da, Elfaz Temiz’in derneklerini ziyaretinden büyük memnuniyet duyduklarını ifade ederek çıkmış oldukları milletvekilliği aday adaylığı sürecinde ve 29 Mart’ta yapılacak ön seçimde kendilerine başarı dileklerini sundu. 

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2015, 09:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128