Eli öpülecek adamlar…

Bolu Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası Ramazan ayında öyle bir örnek davranışta bulundular ki bu günü kadar böyle bir örnek davranışı hiçbir kurum, kuruluş ve oda yapmadı. Ramazan öncesi haftada bir olmak kaydıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlar kimseye sormadan açılan tezgahtan sebze ve meyve alan vatandaşlar bundan böyle Pazar yerinde her gün kurulan özel tezgahtan ihtiyacı olduğu kadar Ramazan pidesi, sebze ve meyve alabilecekler.

Eli öpülecek adamlar…

ÖZEL HABER: KASIM ŞAHİN

Göreve geldiğinden bu yana yönetimiyle birlikte bir çok ilke imza atan, pazarcı esnafını ve pazar müşterisini hep ön planda tutan, bir çok da hayırsever işlerine gönül veren Bolu Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Altındal ile yönetim yine güzel bir ilke daha imza attılar. Yaklaşık iki ay önce sadece pazartesi günleri Pazar esnafından toplanan sebze ve meyveleri özel bir tezgaha koyup burudan ihtiyaç sahiplerinin ihtiyacı olduğu kadar almasını sağlayan Oda yönetimi, bu seferde aynı tezgahı Ramazan ayı boyunca açmaya başladı.

Pazarcı esnafının gönlünden koptuğu kadar sebze ve meyveyi ayrıca Ramazan pidelerini Pazar yerinin Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nün bulunduğu kısımda özel birde açarak üzerinde; “İHTİYAÇ SAHİBİ SORMADAN AL” yazısını koyarak, ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunmayı hedeflediklerini belirten Bolu Manavlar ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Mustafa Altındal, “Ramazan ayı nedeniyle her pazartesi günü Pazar yerinde esnafımız ve Pazar müşterileriyle birlikte oruç açmanın mutluluğunu yaşarken, yine yönetim kurulumuzun aldığı karar doğrultusunda, esnaflardan topladığımız, Ramazan pidesi, sebze ve meyveleri de ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için Ramazan ayı boyunca bu yardımseverliği göstermek istedik. Ramazan ayı hayır ayıdır. Bizlerde ihtiyaç sahiplerine ihtiyaçları olduğu kadar almaları için kasa kasa sebze ve meyveyi tezgaha koyduk. İhtiyacı olan vatandaşlarımız buraya gelip sorgusuz sualsiz, ihtiyacı olduğu kadar istediği sebzeyi meyveyi alabilir. Tek isteğimiz israf olmaması için vatandaşların ihtiyacı kadar almalarını istiyoruz” diye konuştu. 


Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2015, 19:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
isa demir
isa demir - 5 yıl Önce

ben gerede den yazıyorum. bu haberi okuyunca çok duygulandım. buna önderlik eden en ufak bir emeği geçenlerin hepsinden de allah razı olsun.çok dindar çok zengin geredeye de nasip eder.

VATANDAŞ
VATANDAŞ - 5 yıl Önce

bolu da böylesi güzel ve huzur verici tabloyu ortaya koyanlardan allah celle celalühü öbür tarafta cennete girmeyi nasip eylesin

KEMAL TURGUT
KEMAL TURGUT - 5 yıl Önce

güzel bi̇r çalişma :)

yandım ali
yandım ali - 5 yıl Önce

yandınız vallahi millet yağmalar o tezgahı. alamayanlarda dükkanı yıkar benden söylemesi. bu millete bedava denir mi.

SIRADAKİ HABER

banner128