Elif Özdemir BTSO başkanlığına aday oldu

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası'ndaki meslek grupları seçimlerinde 2. Gruptan seçilerek giren Elif Özdemir Bolu Ticaret ve Sanayi Odasının başkanlığına aday olduğunu açıkladı

Elif Özdemir BTSO başkanlığına aday oldu
 Bolu Ticaret ve Sanayi Odası'ndaki meslek grupları seçimlerinde 2. Gruptan seçilerek giren Elif Özdemir Bolu Ticaret ve Sanayi Odasının başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Konuyla ilgili olarak bir basın açıklaması yapan Özdemir; “Malumunuz olduğu üzere geçtiğimiz cumartesi günü Bolu Ticaret ve Sanayi odası seçimleri gerçekleşti. Bu seçimlerde bende 2.gruptan meclise girmeyi başardım. İkinci kez kazandığım meclis üyeliğinde bu güne kadar Ticaret ve Sanayi odası seçimlerinde görülmemiş bir kalabalık ve rekabet ortamı mevcuttu, bu bizlere çok renkliliğin ve çok sesliliğin güzel bir göstergesi ve geleneksel modelin artık yıkıldığını gösteriyordu. Çünkü bu tür etkin ve yetkili makamlar birkaç kişinin tekelinde rutin bir halde ilerlememeliydi. Bolu İzzet Baysal ruhunu sürdürebilecek ve marka şehir olarak uluslararası nitelikte ses getirecek önemli hizmetler yapacak insanlarla doludur, tek eksiğimiz gelenekçi yapı içinde sıkışıp kalmamızdır. Bu nedenle yeni nesil gençliğin hareketlenmesi ve cesur adımlarla ortaya çıkması gerektiğini düşünmekteyim. Meclis üyesi olduğum ve başkanlık niyetimi ortaya koyduğum andan beri beni demorilize etme adına birçok yerden telefonlar aldım ve maalesef tebrik telefonu değil korku telefonlarıydı, beni aleni olarak desteklemeyeceklerini ifade ettiler, üstelik bu kişiler maalesef meclis üyesi değil, kendini şehrin kukla ipinin tutucuları olarak gören kişilerdi, çünkü onlarda alışmışlar her şey tekelleri altında yürümeli ve her koltukta oturacak kişilerin onların adamı olması gerektiğini düşünüyorlar ama ben inanıyorumki meclis üyesi arkadaşlarımın hiçbiri kendini satacak ve tekel altına sokacak kadar niteliksiz ve kimliksiz değillerdir, bunun dışında yaşımın genç olması ve kadın olmam bile bazı kişilerin hazmedemediği bir unsur olarak görülmektedir. Ben iddia ya da vaat etmiyorum, ben kesin konuşuyorum. Bu güne kadar başkaları gibi kimsenin kapısına gidipte başkan olmam için yalvarmadım, hiçbir siyasetçi ile görüşmedim, kimseyi arkama almadım. Tek sahibim ve dayanağım başta yüce Allah, sonrada ailem ve inananlarımdır. Üstelik başkan olma hevesi ve egosuyla değil, aşağıda yazacağım sözlerimle ortaya çıkıyorum.” Dedi.

 

“Umarım karşıma çıkacak adaylarda da aynı erdemi görürüz”

 

Özdemir sözlerini şu şekilde tamamladı; “4 yıllık meclis üyeliğimde tüm yasa ve mevzuatlarına hâkim olduğum Ticaret ve Sanayi Odasının başkanlığını hakkı ve layığı ile yerine getireceğime zerre şüphem yoktur. Bu nedenle derim ki ben proje ve iddialarımla ortaya çıkıyorum tüm bunları yerine getiremediğim takdirde yine basın aracılığıyla Bolu ve herkesten özür dileyim tüm görevlerimden istifa ederek Bolu’dan ayrılırım. Umarım karşıma çıkacak adaylarda da aynı erdemi görürüz. Bu güne kadar başkalarının yaptığı gibi yapmadım, ne bir menfaat ilişkisi kurup başkan olma çabam oldu, nede birilerinin sırtından beslenen yamyam olmadım. Ben bu duygu ve inanışla verdiğim sözler ve ortaya koyacağım hizmetlerle Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Adayı olduğumu yinelerim”

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2013, 16:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124