Emanet aldığı cep telefonundan kakao programı çıktı

Bolu’da bir okulda ana okulu öğretmenliği yaparken FETO/PDY kapsamında silahlı terör örgütüne üye olmak suçlamasıyla tutuksuz yargılanan Büşra Özdemir; “Telefonum hırsızlar tarafından çalındı” diye savunma yapıca beraat etti.

  Emanet aldığı cep telefonundan kakao programı çıktı

Haber: Kasım ŞAHİN

FETÖ/PDY kapsamında silahlı terör örgütüne üye olmak suçlamasıyla Uğur Bakırcı, Atakan Bayri ve Sinan Aksal ile birlikte Bolu Ağır Ceza Mahkemesinde tutuksuz yargılanan ana okulu öğretmeni Büşra Özdemir, son savunmasında ilginç bir savunma yaptı. Özdemir, savunmasında; “Kendime ait cep telefonum hırsızlar tarafından çalındı. Telefonum olmadığı için görev yaptığım okulun yönetimi bana emanet bir telefon verdi. Polis de bu telefona el koydu. Emanet aldığım telefonda kakao programı yüklüymüş ve bu yüzden dolayı hem işimden oldum hem de ihraç oldum. Hırsızlar yüzünden başıma gelmedik kalmadı. Emanet aldığım telefon yüzünden tutuklandım ve sonra tahliye oldum. Suçsuzum, beraatimi istiyorum. İşime geri dönmek istiyorum” dedi.

Bolu Ağır Ceza Mahkemesi tutuksuz yargılanan Uğur Bakırcı, Atakan Bayri, Sinan Aksal ve Büşra Özdemir’in terör örgütü üyesi olmadığına, her 4 sanığında beraatine karar verdi. Son hakim karşısına çıkan sanıklar bu karardan sonra sevinçle duruşma salonundan çıktılar.  

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2018, 12:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128