EMA’ya büyük onur…

Ema Tesisat Endüstriyel A.Ş.’nin sahibi Ali Şenyürük’ün geçtiğimiz ayda elem bir trafik kazasında vefat eden, Bolu Organize Sanayi Bölgesindeki Ema Tesisat Endüstriyel A.Ş büyük bir başarıya imza attı. KOSGEB Müdürü Celil Kürşad DERECİ ve Ema Tesisat Genel Müdürü Serdar TOPUZOĞLU’ndan edinilen bilgilere göre 3 yıldır KOSGEB’den araştırma geliştirme destekleri alan firma dünyada sadece 10 adet firma bulunan havacılık aydınlatma sistemleri yeterlilik belgesini Amerika Birleşik Devletlerinden aldı. Böylece Bolu’da faaliyet gösteren firma artık tüm dünyada havaalanı ve havacılık işleri ile ilgili projelerde yer alabilecek.

EMA’ya büyük onur…

HABER: OKAY ÖZCAN

Firmanın Genel Müdürü Serdar TOPUZOĞLU, firmalarının  bu denli önemli bir başarıya imza atmasında  büyük katkıları olan KOSGEB Bolu Müdürlüğüne teşekkür ederek, vefat eden firma sahibinin bu başarıyı görememesinden dolayı üzüntülerini ifade etti.

KOSGEB Bolu Müdürü Celil Kürşad Dereci, KOSGEB’in ARGE desteklerinin özellikle nitelikli ve ileri teknoloji iş yapan firmalara önemli yararlar sağladığını belirten firma ve KOSGEB yetkilileri, firmaların uluslar arası rekabet şartlarına ayak uydurması için desteklerden daha fazla istifade etmeleri gerektiğinin altını çizdi.

ARGE yapan işletmeler projelerinin özelliklerine ve harcamalarına göre KOSGEB’den 950.000 TL ye kadar destek alabiliyor.

 

 

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2015, 20:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128