Emekli Emniyet Müdür Yardımcısına “BYLOCK” göz altısı

Fethullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik düzenlenen operasyonlar kapsamında bayram öncesinde KOM Şubesi tarafından Kırklareli’nde yakalanarak Bolu’ya getirilen Serdar kod adlı Bolu imamı Şevket K. ile birlikte 8 kişi adliyeye sevk edilmesinin ardından bu gün TEM Şubesi tarafından gözaltına alınan ve aralarında emikli olan eski 2. Sınıf Bolu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ekrem Güneyisi ile birlikte 22 kişi daha Adliye ye sevk edildi. Emniyet Müdür Yardımcısı Güneyisi’nin cep teleonunda bylock programı yüklü olduğu da tespit edildi.

Emekli Emniyet Müdür Yardımcısına “BYLOCK” göz altısı

Haber; Kasım ŞAHİN – Faruk ÇİDEM

15 Temmuz tarihinde gerçekleştirilen darbe girişiminden sonra FETÖ/PDY’ye yönelik Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen operasyonlar kapsamında hakkında yakalama kararı çıkarılan ve babasının Kırklareli Babaeski ilçesi Hazinedar köyünde bulunan evinde yakalanan FETÖ’nün Bolu imamı Serdar kod adlı Şevket K. Emniyetteki işlemlerinin ardından sabah saatlerinde sağlık kontrolünden geçirilerek adliyeye sevk edildi.

Düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan 7 kişi de sağlık kontrollerinin ardından adliyeye sevk edildiler.

BOLU’YA ATANMIŞTI

Tem Şubesi tarafından geçtiğimiz günlerde gözaltına alınan 22 kişi bu gün öğle saatlerinde Adliyi ye sevk edildi. Gözaltına alınanlar arasında 15 Eylül 2014 tarihinde İstanbul İl Emniyet Müdür Yardımcılığı görevinden alınıp Bolu İl Emniyet Müdür Yardımcılığı görevine başlayan ve bu tarihten yaklaşık bir yıl sonra emekliye ayrılan 2. Sınıf Emniyet Müdür Yardımcısı Ekrem Güneyisi’de FETÖ/PDY kapsamında gözaltına alındı. Güneyisi’nin evinde yapılan aramada 1 dolar ile cep telefonunda, “BYLOCK” programının yüklü olduğu tespit edildi. Güneyisi ile birlikte bu gün aralarında öğretmen, doktor ve avukat olmak üzere toplam 30 kişi geniş güvenlik önlemleri altında Adliye ye sevk edildiler.

BANK ASYA MÜDÜRÜ GÖZALTINDA

Yapılan operasyonlarda Bolu eski Bank Asya Müdürü olduğu tespit edilen Mücahit Erdoğdu’da gözaltına alındı. Erdoğdu yapılan sorgulaması ardından bu gün Adliye ye sevk edildi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2016, 15:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128