Emniyet işi sıkı tutuyor

D-100 Karayolu Yumrukaya Mevkiinde Bolu İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen rutin yol kontrollerinde adeta kuş uçurtulmuyor. Şehre giriş yapan tüm araçlar didik didik aranıyor.

Haber: Aysun BEYKOZ

İlimizin, İstanbul – Ankara gibi iki metropol arasında bulunması, suç ve suç unsuru taşıyan şahısların bu güzergahı yoğun şekilde kullanması nedeni ile Bolu İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri huzuru sağlamak adına işi sıkı tutuyor. Emniyet birimlerinin Bolu D – 100 Karayolu Yumrukaya mevkiinde yaptığı uygulamalarda suç oluşmaması için önleyici tedbirler alınıyor. Yapılan uygulamaya Bolu İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü, Asayiş ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri katıldı. Uygulamada Ankara istikametinde seyreden araçlar tek tek çevrilerek denetlendi. Araçlarda film cam, abartı egzoz, muayene kontrolü yapılırken trafik polisleri sürücüleri emniyet kemeri konusunda uyardı. Aynı zamanda sürücülerin ehliyet ve ruhsat kontrolleri gerçekleşti.

Sürücülerin ruhsat ve ehliyet kontrolleri dışında Asayiş ile Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Genel Bilgi Taraması (GBT) sorgusu yapıldı. Yapılan uygulamada 50’den fazla araç denetlenirken, 100’ü aşkın vatandaşın GBT’si tarandı.

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2017, 13:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128