EMNİYET MÜDÜRÜNDEN UYARI

Bolu İl Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya, Ramazan Bayramı nedeniyle geçtiğimiz Perşembe akşamı özel araçlarıyla yola çıkan ve memleketlerine giden tatilcilerin özellikle Pazar günü yola çıkması nedeniyle ciddi uyarılarda bulundu. Bayram tatili nedeniyle bir çok vatandaşımızın yaptıkları kazalar neticesinde hayatlarını kaybettiklerini belirten Kızılkaya, “Dönüş yolunun çile yolu olmasını istemiyoruz. Bolu İl Emniyeti olarak tüm tedbirleri şimdiden aldık. Her vatandaşımızın gideceği yere bir saat bile geç gitmesini ama canlı bir şekilde gitmesini istiyoruz” dedi.

EMNİYET MÜDÜRÜNDEN UYARI

Haber: Kasım ŞAHİN

Ülkemizde her bayram öncesi ve yine her bayram dönüşü sonrası büyük faciaların yaşandığını, yaşanan trafik kazalarında onlarca canın trafik terörüne kurban verildiğini dile getiren Bolu İl Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya, sürücülere yönelik şu uyarılırda bulundu; “Bolu ili özellikle karayolları açısından büyük önem arz etmektedir. Başta Başkentimiz Ankara olmak üzere tüm Doğu, Batı, İç Anadolu, Karadeniz gibi bölgeleri Batıya bağlayan en önemli geçiş noktasıdır. Bu nedenle günde binlerce araç bizim bölgemizden geçiş yapmak zorunda kalıyor. Ramazan Bayramı öncesi yine bir çok vatandaşım geçirdiği trafik kazalarında maalesef hayatlarını kaybettiler. Sevdiklerine, ana ve babalarına kavuşamadılar. Dönüş yolunda da bu tür üzücü olayların yaşanmamasını istiyoruz. Sürücülerimizin çok dikkatli olmasını trafik kurallarına uymalarını, aşırı sürat yapmamalarını cani gönülden istiyoruz” dedi.

TEDBİRLER ÜST DÜZEYE ÇIKARTILDI

9 günlük tatilin bitmesine az bir süre kala Bolu İli sınarları içersinde özellikle trafik polislerinin görev yaptığı mevkilerde tedbirlerin üst  düzeye çıkartıldığını da belirten Emniyet Müdürü Kızılkaya, “Ramazan Bayramı tatili dönüş yolunun acılarla dolu bir yol olmasını istemiyoruz. TEM ve Bolu Dağı mevkiinde tüm tedbirlerimiz şimdiden aldık. Trafik ekipleri her zaman olduğu gibi yine görevlerinin başında olacaklar. Trafik ekipleri olarak gerekli uyarılarımızı Ankara-İstanbul gidiş dönüş güzergahlarında yapıyoruz. Burada sadece trafik ekiplerine görev düşmüyor. Görev sürücülerimize düşüyor. Kesinlikle uykusuz bir şekilde direksiyon başına geçilmemesini, hatalı sol lama yapılmamasını,  aşırı hız yapılmamasını, trafik işaret ve levhalarına dikkat edilmesini istiyoruz. Trafik terörünün değil vatandaşların gülmesini istiyoruz. Bayram döşünü çile dönüşü değil sevinçlerin ve mutlulukların dönüşü olsun” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2016, 11:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128