Emniyet Teşkilatı 167’nci yıl Resepsiyonu Düzenledi

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü, Türk Polis Teşkilatı'nın 167’nci kuruluş yıl dönümü nedeniyle Emniyet Müdürlüğü Sosyal Tesiste bir resepsiyon düzenlendi. Düzenlenen resepsiyona...

Emniyet Teşkilatı 167’nci yıl Resepsiyonu Düzenledi

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü, Türk Polis Teşkilatı'nın 167’nci kuruluş yıl dönümü nedeniyle Emniyet Müdürlüğü Sosyal Tesiste bir resepsiyon düzenlendi. Düzenlenen resepsiyona Vali İbrahim Özçimen, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, İl Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar, İlimiz protokolü ve çok sayıda davetli katıldı.

Kutlama mesajlarının okunmasıyla başlayan resepsiyonda davetlilere Bolu İl Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan tanıtım filmi izlettirildi. İl Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar yaptığı konuşmasında, “Devletin var oluşu ile birlikte, toplumun huzurunu korumak ve bu huzurun sürekliliği için çalışmak vazgeçilmez hayat tarzımız olmuştur. Demokratik bir toplumda Polisin en temel görevi kanunların kendisine vermiş olduğu yetkiler çerçevesinde kamu düzenini sağlamak, bireyin haklarını korumak, toplumsal güven ve huzuru sağlamaktır. Polis teşkilatı olarak yürütmekte olduğumuz görev ve hizmetlerle ilgili olarak önemsediğimiz ve önceliğimiz ülkemizin birlik ve bütünlüğü içerisinde Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı, hukukun üstünlüğüne inanan insan haklarına saygılı sevgi ve barış tohumlarının ekildiği ortamların oluşması için çalışmaktır” dedi. Daha sonra Abant İzzet Baysal Üniversitesi ve Bolu İl Emniyet Müdürlüğü arasında ‘Bilimsel Araştırma ve Eğitim İşleri Protokolü’ imzalandı. Protokol imzalanmasından sonra konuşan Vali İbrahim Özçimen, “Abant İzzet Baysal Üniversitesi ve İl Emniyet Müdürlüğü arasında Bilimsel Araştırma ve Eğitim İşleri Protokolünü imzaladık. Polisimizin teknolojik ve bilimsel gelişmeleri takip etmesini önemsiyoruz. İl Emniyet Müdürlüğü olarak Abant İzzet Baysal Üniversitesi ile işbirliğinde olacağız. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. 167 yıldır toplumun huzuru ve güveni için özveri ile çalışan, gece gündüz hizmet eden Emniyet Teşkilatını gönülden tebrik ediyorum” ifadelerine yer verdi. Protokol imza töreninin ardından Dünya Engelliler ve Dostları Gelişim Derneği tarafından engelli vatandaşlarımıza tekerlekli sandalye dağıtımı düzenlendi. Vali İbrahim Özçimen’in tekerlekli sandalye dağıtım töreninde vatandaşlarla yakından ilgilenmesi gözden kaçmadı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128