Emniyet yılbaşına hazır

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü, yılbaşına sayılı günler kala yılbaşı gecesinde yaşanabilecek tüm olayları önleyebilmek için tüm hazırlıklarını tamamladı.

 Emniyet yılbaşına hazır

Haber: Kasım ŞAHİN

Yılbaşına sayılı günler kala İl Emniyet Müdürlüğü de tüm hazırlarını tamamlayarak gerekli tedbirleri aldı. Konuyla ilgili açıklama yapan İl Emniyet Müdürü Mustafa Kızılkaya; "Ben bu il de Emniyet Müdürüyüm dolayısıyla benim görevim bu halkın huzurunu, güvenliğini sağlamak. Yeni yıl nedeniyle mutlaka sokaklarda hareketli olacaktır ve bunu bekliyoruz. Bizde buna yönelik tedbirlerimizi aldık. Genel bazda söylemek gerekirse, özellikle halkımızın daha yoğun bulunacağı yerlerde gece yarısını geçen saatlere kadar devriyelerimiz var, ekiplerimiz bu konuda biraz daha duyarlı olacak. Onun ötesinde saat 22:00 itibariyle Bolu'da anladığım kadarıyla toplanma alanı valilik civarı burada ayrıca insanlar toplanacağı için oraya yönelikte bir hazırlığımız var. Ama bunu mülkün olduğu kadar onlara çok fazla hissettirmeden, onların rahatını bozmadan yapmayı düşünüyoruz. Diğer cepheden insanların eğlenirken birbirlerini rahatsız etmemesi, birbirlerinin hürriyetine, isteklerini engellememesi adına biz bu hakları koruma adına gereken bir şey olursa bunu yapmakla da mükellefiz" dedi.

"HEP BİRLİKTE NİCE YILLARA"

Bolu Halkının ve Emniyet çalışanlarının yeni yılını da kutlaya Kızılkaya; "Yeni bir yıl, yeni bir başlangıç 2014 yılı Allaha çok şükür büyük sorunlar olmadan yaşanan bir dönem oldu benim açımdan. Yeni yılın hem personelime hem de tüm Bolu Halkına gönüllerine göre, isteklerine göre huzurlu ve hayırlı bir yıl olmasını diliyorum, Allah'ın gönüllerine göre vermesini temenni ediyorum, inşallah hep birlikte nice yıllara diyorum" diye kutladı.

"POLİS İZİNLERİNİ KESİNLİKLE KALDIRMADIK"

Son olarak yeni yıl nedeniyle polislerin izinlerinin kaldırılmadığını söyleyen Kızılkaya; "Polis izinlerini kesinlikle kaldırmadık. Genel Müdürlükten bu nokta da biraz önceki söylediğim tedbirler meyanında Sayın Genel Müdürümüzün de talimatları var. O talimatlarla da örtüşecek şekilde biz tedbirlerimizi aldık. Ama değişik sebeplerle mazeretleri olanlar olabiliyor. Biz yıllık izin isteyenlere de izinlerini verdik" diye söyledi. 

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2014, 18:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128