Emniyetten alkışlanacak uygulama

Bolu İl Emniyet müdürlüğü trafik tescil ve denetleme müdürlüğü tarafından okul geçidi görevlisi eğitim semineri verildi. Eğitim seminerine İl emniyet müdürü Sabri Durmuşlar, Bolu Şoförler...

Emniyetten alkışlanacak uygulama

Bolu İl Emniyet müdürlüğü trafik tescil ve denetleme müdürlüğü tarafından okul geçidi görevlisi eğitim semineri verildi. Eğitim seminerine İl emniyet müdürü Sabri Durmuşlar, Bolu Şoförler odası başkanı Nihat Alpat Öztürk, Öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Eğitime katılan Öğretmen ve Öğrencilere belgeleri Bolu İl Emniyet müdürü Sabri Durmuşlar tarafından takdim edildi. Tören sırasında bir konuşma yapan Durmuşlar; “ Okulların huzur ve güven içersinde eğitim ve öğretim hayatını devam ettirmelerini çok önemsiyoruz. Dolayısıyla geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin yarınlarımızın sağlıklı ve huzurlu bir eğitim öğretim sürecini sürdürebilmeleri için okula geliş ve gidişlerinde okul önlerinde, giriş ve çıkışlarda herhangi bir sorunla karşılaşmamaları için, onların güvenliğini sağlamak üzere bir çalışma programı düzenledik. Bu program içerisinde de valiliğimiz himayesinde ve koordinesinde, mili eğitim müdürlüğümüzle yürüttüğümüz bu çalışma çerçevesinde, okulların giriş ve çıkış saatlerinde kalabalık olan yerlerde, trafiğin yoğun olduğu yerlerde trafik ekiplerini ve polislerimizi görevlendiriyoruz. Ancak ihtiyaç her yerde karşılanamadığından dolayı, bu milli eğitim camiasından, müdürlüğümüzden ve genç öğrencilerimizden yardım istedik ve onlar da okul önü geçit görevlisi olmaya talip oldular, gönüllü olarak katıldılar destek verdiler.” Dedi.

 

Öğrencilerimiz bizim için çok önemli ve kıymetlidir

 

 

Bolu İl Emniyet müdürü Sabri Durmuşlar sözlerini şu şekilde tamamladı; “Ben okul çevresindeki giriş ve çıkışların düzenlenmesine gönüllü olarak katkı sağlayan, bu işe talip olan ve bize destek verecek bu sevgili öğrencilerimize, mesai arkadaşlarımıza meslektaşlarım demek istiyorum, ben kendilerine de bu yapacakları görevlerden dolayı başarılar diliyor, hepsini tebrik ediyorum. Gerçekten öğrencilerimiz bizim için çok önemli çok kıymetli dolayısıyla şehrimizin huzur ve güvenliği, öğrencilerimizin huzur ve güvenliği, eğitim öğretim hayatının kesintisiz olarak devam etmesini çok önemsiyoruz; bunun için her zaman sizlerin emrinde ve yanındayız. Ben katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Bu programın düzenlenmesinde emeği geçen bütün arkadaşlarımı kutluyorum. Burayı tahsis eden belediyemize de teşekkür ediyorum. Şu anda şehrimizde yapılan çalışmalar nedeniyle trafik sıkışıklığı yaşamaktayız. Dolayısıyla bu vesileyle de ben sürücülerimizi de uyarmak istiyorum ve onlardan rica ediyorum; özellikle yoğun olan saatlerde okul çevrelerinde, geliş ve gidişlerde daha dikkatli ve duyarlı seyretsinler, yavaş seyretsinler. Öğrencilerimizin, çocuklarımızın, yayaların güvenliğine dikkat etsinler. Okul önü geçit görevlilerimizin ikazlarına, uyarılarına, işaretlerine dikkat etsinler. Hepimiz birbirimize saygı duyalım, kurallara riayet edelim. Kazasız belasız hayatımızı huzurlu ve mutlu şekilde devam ettirelim diyorum ve tekrar başka okul müdürlerimiz, hocalarımız ve öğrencilerimize bu desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Her zaman sizin yanınızda olduğumuzu da belirtmek istiyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER