EN ANLAMLI İFTAR

Türk Ocakları Bolu Şubesi, Türk Eğitim-Sen ve Ülkü Ocakları imecesi ile düzenlediği iftarda öğrencilerle birlikte oruç açtı. Türk Ocakları Bolu Şube Başkanı Zenginbal, “Ben öğrenciliğimde Ramazan’da doğru dürüst yemek bulamamanın ne demek olduğunu bilirim. Bu çocuklar bizim çocuklarımız. Ramazan’ın güzelliğini onlara yaşatmak istedik” diye konuştu.

EN ANLAMLI İFTAR

Haber: Semih BAYKAL

Türk Ocakları Bolu Şubesi, Türk Eğitim-Sen ve Ülkü Ocakları ortaklaşa organize ettiği iftarı öğrencilerle paylaştı. AİBÜ’de çeşitli bölümlerde eğitim ve öğrenim gören yaklaşık 200 öğrenci İzzet Baysal Caddesi’nde bulunan Türk Ocakları ve Türk Eğitim-Sen Şube binalarında Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte oruç açtı.

 

ADAKLIK KURBAN, ERZAK VE PİDE BEREKETLİ GELDİ

Ramazan’ın demek bereket ve paylaşmak demek olduğunu söyleyen Türk Ocakları Bolu Şube Başkanı Yrd. Doç. Dr. Hamdi Zenginbal iftarın düzenlenmesinde emeği geçen Türk Eğitim Sen Bolu Şube Başkanı Hüsnü Yaman ve Ülkü Ocakları Başkanı İsmail Akgül’e teşekkür etti. Zenginbal, “Ramazan demek paylaşmak demek, muhabbet demek, sofrandaki bir avuç lokmayı kardeşinle bölüşmek demek. Bu iftarımız; bir kardeşimizin adaklık kurbanı vardı, o adaklık kurbanı aldık. Ülkü Ocakları Başkanı İsmail Bey ‘erzakı ben alırım, ben karşılarım’ dedi, pidesini de bir arkadaşımız verdi. Ben de aldım onları Mengen’de pişirtirdim, getirdim. Üniversitedeki öğrenci arkadaşlarımıza ikram ediyoruz” dedi.

“RAMAZAN’DA AÇ OLMANIN NE DEMEK OLDUĞUNU BİLİRİM”

Öğrencilik yıllarında özellikle yemek konusunda sıkıntı çektiğini söyleyen bu nedenle öğrencileri özellikle Ramazan ayında bir araya getirmek istediklerini belirtti. Zenginbal, “Ben öğrenciliğimde özellikle Ramazan’da aç olmanın, sahurda doğru dürüst yemek bulamamanın ne demek olduğunu iyi bilirim” diyerek şöyle devam etti:

 

“BİZ AİLE OCAĞIYIZ, ONLAR DA ÇOCUKLARIMIZ”

“Bunlar bizim çocuklarımız. Bu çocuklarımızı en iyi şekilde beslemek, Ramazan’ın da güzelliğini onlara yansıtmak durumundayız. Biz bir sivil toplum örgütü olarak, Türk Ocakları olarak her zaman söylediğimiz bir şey var. Burası bir aile ocağı, eğer aile ocağı ise biz ocak başkanıyız ama aynı zamanda bu ailenin babasıyız. Bu çocuklara kucak açmak, onlara yardım etmek durumundayız”

 

PERŞEMBE GÜNÜ DE İFTAR YAPILACAK

Zenginbal, 16 Haziran Perşembe günü Köroğlu Sofrası’nda Türk Ocakları Bolu Şube Başkanlığı’nın vereceği iftara öğrencilerin de katılacağını belirterek “Bir de Perşembe günü yapılacak olan iftarımıza da bu çocuklar ayrıca gelecek. Orada da büyükleriyle beraber iftarlarını açacaklar” diye konuştu.

 

 

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2016, 18:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128